Збільшення штрафів у сфері поводження з ТПВ: як українців хочуть змусити слідкувати за довкіллям

Фото: @antoinegiret

Станом на 27 квітня у Верховній Раді зареєстрували й скерували на опрацювання проєкт закону №3390. Йдеться  про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності у сфері поводження з відходами

Як повідомляє журналістка 032.ua, таким чином в Україні пропонують запровадити більші штрафи та кримінальну відповідальність за забруднення довкілля твердими побутовими відходами. Спонукала авторів законопроєкту до цього сміттєва криза у Львові й невтішна статистика: щороку один громадянин України продукує до 330 кг сміття, а на території країни з’являється до 27,5 тисяч несанкціонованих сміттєзвалищ, які погіршують екологічну ситуацію.

Документ передбачає підвищення штрафів за псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель; порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення; порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. 

Так, у КУпАП пропонують впровадити такі суми: за ч.1 ст. 52, ч.1 ст. 82 і ч.1 ст. 152 - з 340 - 1360 грн до 1530 - 2550 грн, а також з 850 - 1700 грн до 2040 - 2890 грн  штрафу. Окрім цього, за порушення ст. 239 ККУ передбачається збільшення штрафу з 3400 грн до 5100 грн.

Нагадаємо, нещодавно у Житомирській області знову виявили 100 тонн львівського сміття. Мер Львова Андрій Садовий назвав цю подію провокацією. Кілька років тому місто пережило сміттєву кризу, яка розпочалась улітку 2016 року, після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Тоді Львів буквально втонув у смітті, яке не встигали вчасно вивозити з міста або просто не мали куди. У той період в різних областях України виявляли “сюрпризи” зі Львова.

Читайте також: В Україні пропонують встановити кримінальну відповідальність і штрафи за заклики до абортів та “протиприродні” стосунки