Сьогодні, 22 квітня на засіданні Кабінету Міністрів Денис Шмигаль Прем’єр-міністр України заявив про продовження карантину та шляхи виходу з нього. При ухваленні рішення спиралися на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ.
Як повідомили в пресслужбі Кабінету Міністрів України, карантин триватиме до 11 травня, а після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень.
За словами очільника Уряду, лише завдяки завчасно введеним карантинним заходам сьогодні в Україні один з найнижчих показників по рівню летальності від COVID-19 – 2,7%.
«Але моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ свідчать про те, що ми ще не пройшли пік захворюваності і він може настати на початку травня. Виходячи з цього, Уряд сьогодні ухвалить рішення про продовження карантину до 11 травня. У нас є дуже чіткий план виходу з цього карантину. Він складається з п’яти етапів», – наголосив Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль зазначив, що цей план буде реалізований лише за умови сприятливої епідемічної ситуації - орієнтовно 12 травня. Щоб вихід з карантину відбувся має бути кілька підстав: якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5% та лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менше, ніж на 50%.
«Після цього йдемо по дорожній карті виходу з карантину і реалізовуємо наступні чотири етапи. Водночас у нас є декілька дуже важливих завдань, які ми маємо зробити до 11 травня», – додав Прем’єр-міністр.
Серед невідкладних завдань будуть: збільшення кількості тестувань на коронавірус, покращення у забезпеченні наших лікарень та лікарів всім необхідним, запровадження Е-контролю самоізоляції як альтернативи обсервації, створення нових правил функціонування для об’єктів обслуговування населення з обов’язковим соціальним дистанціюванням, масочним режимом та постійною дезінфекцією.
«Якщо все буде добре і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Але про них ми зможемо говорити пізніше», – розповідає Денис Шмигаль.
За словами Прем’єр-міністра, такі дії дозволять повернути частину людей на роботу, покращити емоційне здоров’я українців та дати старт розігріву економіки.
Денис Шмигаль також планує впровади низку заходів, спрямованих на підтримку бізнесу: «Зокрема, збільшуємо виплати по безробіттю, розширюємо програми підтримки бізнесу і фактично впроваджуємо кредитні канікули, підвищуємо пенсії, створюємо нові робочі місця вже сьогодні».
Нагадаємо, коронавірусна хвороба 2019 (Coronavirus disease 2019, або COVID-19) - це гостра респіраторна хвороба, яку викликає невідомий раніше коронавірус SARS-CoV-2. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила пандемію у зв’язку з поширенням хвороби у світі, у всіх країнах ввели карантинні заходи та обмеження. Станом на нині, в Україні зафіксували 6592 лабораторно підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них 174 летальні, 424 особи одужали.
У Львові та області діють карантинні обмеження: дозволено виходити з дому лише у масках одному або в парах, особам віком від 60 років рекомендовано залишатися вдома. На в’їздах і виїздах до області на трасах встановили карантинні блокпости, де правоохоронці перевіряють усіх, хто прибуває та виїжджає з Львівщини. Станом на 22 квітня на Львівщині зафіксували 274 випадків інфікування коронавірусною хворобою, 10 з них - летальні.
Джерело інформації: пресслужба Кабінету Міністрів України