Чим снідають львів'яни: родини Садового та Синютки, Людмила Калабуха, Костя Грек, Ольга Дорош, - ФОТО

Сніданок допомагає людям бути в тонусі й ефективно працювати весь день, це один із найважливіших прийомів їжі. Журналістка 032.ua для своїх читачів та читачок створила добірку сніданків львів'ян, з якої ви зможете дізнатися, що люблять їсти вранці родини Андрія Садового та Олега Синютки, Людмила Калабуха, Костя Грек, Ольга Дорош, а також взяти корисні поради собі на замітку.

Катерина Садова - дружина мера Львова

Фото: родини Катерини Садової / фото надала для 032.ua

За словами Катерини Садової, їхня родина ранок розпочинає з простої води. На сніданок їдять буряк та кашу - пшеничну, ячмінну, гречану. Буряк готують так: труть свіжий буряк на терці для моркви по-корейськи, солять, перчать, витискають лимон, додають коріандр. Цю суміш перекладають у банку й ставлять в холодильник, а при подачі додають ще олії.

"Це в основному те, що їдять всі хлопці, а ми з мамою п‘ємо каву з хлібом і олією. Якщо сезон, то тремо помідори, солимо їх, перчимо, додаємо олію, часник та їмо з домашнім хлібом", - розповідає Катерина Садова. 

Також зазначає, що діти більше люблять або налисники, або сирники, яєшня також підходить. Щоб з'їли кашу на сніданок, то потрібно бути переконливою аби заохотити, тільки на вівсянку чи манку не доводиться вмовляти.

На вихідних, коли ніхто не поспішає, то на пізній сніданок готують паляниці картопляні з сиром і сметаною та підігрівають те, що залишилося з вечері - яворівський пиріг чи макарони. Восени, коли врожай на яблука, то готують яблучно-гарбузові фреші. 

Наталія Синютка - кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів НУ "ЛП"

Фото: родина Наталії Синютки / Олег Синютка, фейсбук

"Холодцю чи марципанів не подаю, наша родина любить на сніданок домашні вареники. Ліплю їх із солоним сиром, з вишнями, швидко готувати вареники навчала мама, тому десь 30-25 штук готові за 25-30 хвилин, діти допомагають із задоволенням. Одного тижня робила їх щодня, думала, сім’я збунтується, але ні. Ще любимо сирники або маленькі млинці. Зараз, коли карантин, то ліплю вареники через день - руки зайняті, допомагає відволіктися", - розповідає Наталія Синютка. 

Вона додає, що карантинні обмеження змушують згадати всі кулінарні знання та вміння, тому на сніданок зараз подає і панкейки, які готує з кефіру, яєць, борошна, соди та цукру за смаком.

Людмила Калабуха - бізнес-тренерка, блогерка, письменниця

Фото: Людмила Калабуха

Як розповідає Людмила Калабуха, стосунки з їжею у неї складні. Вона практикує здорове харчування – не їсть фаст-фуду, страв з борошна, копченого, смаженого, солодкого, магазинних кетчупів та майонезів, не п’є кави, молока і газованих напоїв.

"Мій сніданок – це зазвичай салат з помідорів, огірків, салату Айсберг, руколи і обовязково мяса, твердого сиру або морепродукти, оливкової або горіхової олії, насіння гарбуза та жмені якихось горіхів. Також це може буде сир зі сметаною і фруктами - яблуками, хурмою, апельсинами, але без цукру. Полюбляю зелений час, узвар з сухофруктів або напій з шипшини. 

При цьому ж, можу вночі відкрити холодильник і з’їсти домашньої ковбаси або декілька яблук чи апельсинів – так виглядяє жах мого дієтолога, а що робити, якщо часто-густо працюю допізна та мозок потребує якогось підживлення. Пити треба багато, але у мене чомусь не завжди виходить так, як у книгах пишуть пити по 2-3 літри води впродовж дня", - розповідає Людмила Калабуха. 

Костя Грек - легенда львівських вулиць

Костя Грек - чоловік, якого тяжко не помітити у центрі Львова, він у накидці та лавровому вінку закликає купувати його книги, привертає увагу багатьох мешканців, отож кореспондентка 032.ua також вирішила запитати, чим снідає легенда львівських вулиць, а щоб дізнатися про нього більше - читайте інтерв'ю з ним нашої журналістки. 

Фото: Костя Грек в образі, фейсбук

"Сніданок у мене змінюється щотижнево, щоб не набридав, однак впродовж тижня однаковий. Для прикладу, одного тижня я ласую вареною картоплею зі сметаною, як гарнір квашеною капустою у компанії із яєчнею з перепелиних яєць, запеченою з цибулею. На закуску - хліб з маргарином і часник", - розповідає Костя Грек.  

Зазначає, що наступного тижня варену картоплю змінює на печену зі сметаною, квашену капусту їсть з вареними перепелиними яйцями - замість смажених, додає майонез, а на закуску також хліб з маргарином і часник. 

Ольга Дорош - експертка зі здорового харчування

Фото: Ольга Дорош, фейсбук

"Я дуже люблю снідати  і швидше запізнюсь на роботу, ніж не поїм вранці, для мене це один із елементів вдалого початку дня і насправді допомагає планувати режим і раціон, адже не думаєш через годину роботи, щоб з’їсти і не йдеш пити каву з печивом. Готую прості страви, часто розігріваю щось і просто додаю порцію овочів, ягід", - розповідає спеціалістка зі здорового харчування Ольга Дорош. 

Улюблені її сніданки - це яйця, овочі, цільнозерновий хліб, омлети з різними начинками - овочами, зеленню, моцарелою, також запечені яйця в авокадо чи перепелині в грибах. 

"Часом роблю цільнозернові тости: з авокадо, сиром, з хумусом та овочами, різними паштетами на основі бобових, печінки. Рідше – кашу, при цьому додаю ягоди, насіння, також цільнозернову пасту з сиром та овочами. Для мене ідеальний комбінований вид сніданку, коли є білки, жири і вуглеводи, а ще маю правило - завжди їсти на сніданок порцію овочів або ягід", - зазначає Ольга. 

Читайте також: Закохані політики: депутати Львівської міськради розповіли, як знайшли “свою половинку”