Дистанційне навчання на час карантину: добірка програм, які допоможуть організувати заняття онлайн

У зв'язку з карантином, який запровадили в Україні для запобігання поширенню коронавірусу, відомо також як COVID-19, закрили не лише міжнародні та внутрішні сполучення, кордони та розважальні заклади, але й заклади освіти. Школярів та студентів перевели на дистанційний режим навчання, тож освітянами рекомендують низку сайтів та онлайн-додатків, що допоможуть не лише продовжити, але й покращити навчальний процес.

Як передає 032.ua, найкращими у плані ефективності та за простотою підключення називають Moodle, Google Classroom і Microsoft Teams. Ці програми уже давно використовують у більшості шкіл Європи, вони допомагають планувати навчальний процес, створювати курси та паралельно спілкуватися з кількома студентами чи учнями. "Гуглівські" програми зазвичай пов'язані між собою, тож з одного профілю можна мати доступ до багатьох сервісів.

Moodle – безкоштовна і відкрита система управління навчанням, яка може поєднувати у собі комунікацію між викладачами та студентами. Надає безліч можливостей, серед яких: виконання завдань, завантаження файлів, обмін повідомленнями, оцінювання та календар подій. Також, у Moodle інтегровані сучасні технології для перевірки робіт на плагіат плагіатчекером Unicheck.

Google Classroom — безкоштовний веб-сервіс для обміну файлами. У сервісі можна завантажувати роботи, редагувати їх, оцінювати тестові або контрольні роботи. Для початку роботи сервісу достатньо мати лише пошту Google (Gmail). Сервіс може допомогти не випасти з процесу навчання як маленьким школам, так і великим закладам освіти.

«Microsoft Teams» — центр для командної роботи в Office 365. Це більш спрощений варіант систем управління навчанням, проте він дозволяє класу чи навчальній групі комунікувати та обмінюватися файлами. Програма об'єднує все в спільному робочому середовищі, яке містить чат для обговорень, файлообмінник та корпоративні програми.

Якщо немає можливості швидко впровадити систему управління навчанням для своєї групи, факультету чи університету, викладачам завжди прийдуть на допомогу такі комунікаційні платформи, як ZoomHangouts чи Skype. Це спростить передачу домашніх завдань та допоможе підтримати зв’язок зі студентами під час карантину.

Освітянам рекомендують розглядати онлайн-навчання не лише як вимушений метод на час карантину, але й як додаткову складову освітнього процесу в цілому, що дозволить покращити його і залишитися на рівні зі світовими тенденціями.

Читайте також: 13 сервісів для віддаленої роботи за рекомендацією українського бізнесмена

Джерело