"Нічний дожор": 5 способів, як припинити їсти вночі

Нічне переїдання - одна з тем, на яку варто звернути увагу, адже багато людей відкривали дверцята холодильна пізно ввечері. При цьому можна почути, що їжа вночі стає смачнішою, хтось пізно працює і потрібно поновлювати сили, однак внаслідок цього виникає безліч проблем зі здоров'ям.

Кореспондентка 032.ua дізналася в експертки зі здорового харчування Юлії Крілик, чому виникає бажання перекусити вночі та як з ним боротися. 

Фото: Юлія Крілик, фейсбук
Фото: Юлія Крілик, фейсбук

За словами Юлії Крілик варто дотримуватися лише п’ятьох правил, які допоможуть позбавитися нічних переїдань. 

Завжди снідайте

Правильний білково-вуглеводний сніданок, для прикладу - яєчня з овочами, каша з рибою має бути початком кожного дня. Якщо вам здається, що зранку немає апетиту – спробуйте набратися сили і не наїстися на ніч, тоді ви здивуєтесь, якими голодними можете бути на початку дня.

Не пийте солодкі газовані напої та соки

Уникайте солодких газованих напоїв та соків – вони не несуть ніякої користі, а лише підвищують рівень цукру та інсуліну в крові.

Регулярно харчуйтеся

Їжте регулярно. Окрім трьох загальноприйнятих основних прийомів їжі, у вашому раціоні мають бути ще два-три корисні "перекуси". 

Уникайте стресових ситуацій 

Будьте в гармонії з собою, тому що стрес змушує нас їсти все більше і більше. Якщо не можете вийти зі стресу самостійно, знайдіть те, що допоможе у цьому - йога, медитація, те, що вас може розслабити і буде гарним помічником у боротьбі зі стресом та за струнку красиву фігуру.

Спіть достатню кількість годин

Не забувайте спати вдосталь, тому що нестача сну підвищує рівень греліну. Цей гормон відповідає за відчуття голоду, і в той же час, знижує рівень пептину УУ, тобто з його "допомогою" ви не будете відчувати ситість. 

Спеціалістка також зазначила, що у житті бувають зриви, та це нормально, тому опускати руки не потрібно. Юлія Крілик поділилася рекомендаціями, що робити, коли ви переїли. 

Забудьте про відчуття провини 

Почуття провини не допоможе змінити цю ситуацію, воно лише погіршить її, оскільки негативні емоції, картання себе, образливі слова спонукатимуть ще більше їсти. Прощення – це те, з чого потрібно почати.

Зробіть висновки

Важливо зробити висновки чому ви переїли, що цьому сприяло. Ви втомились і в їжі шукаєте силу і підтримку? Чи боялись бути неприйнятим в колі людей і тому з’їли торт, який навіть не дуже хотіли? Важливо це зрозуміти, чим більше ви аналізуватимете зриви і усвідомлюватимете урок, тим легше вам буде в майбутньому.

Не знецінюйте те, що ви зробили до "зриву"

Важливо розуміти, що зрив – це не повернення назад, не потрібно одразу знецінювати все, що ви до цього зробили і пройшли. Це ваш шлях, і він не буває рівним.

Пийте чай та ходіть на прогулянку

Дуже часто зриви призводять до того, що ми почуваємо себе і фізично не найкращим чином, тому важливо використовувати функціональні чаї, наприклад, з фенхеля/пажитника, щоб зменшити здуття і прояв неприємних наслідків. Можуть допомогти рослинні ферменти, якщо в цьому є необхідність, обов’язково підіть на прогулянку на свіже повітря.

Не робіть розвантажувальні дні

Не робіть ніякі розвантажувальні дні, зрив – це стрес для організму і якщо ви вирішите ще і "розвантажувати" організм, ніяких хороших наслідків не отримаєте. Після зриву продовжуйте харчуватись збалансовано, можна взяти більш легкі для травлення продукти. Голодування зазвичай призводить до нового зриву завтра.

Нагадаємо, раніше спеціалістка розповідала про 23 прості способи, які допоможуть розпочати правильно харчуватися