Майже 70% цих звітів не потрібні, - в Кабміні розповіли про абсурдність української бюрократії

Понад 70% звітів, які обласні адміністрації готують для Кабінету міністрів, непотрібні. А 10% цих звітів офіційно скасували, однак не повідомили це тих, хто продовжує їх складати та надсилати.

Про це Дмитро Дубілет, міністр Кабінету міністрів України, написав на своїй сторінці у Facebook 26 лютого. Аналізуючи звіти, які на постійній основі готують для Кабміну українські обладміністрації, виявилось, що з 4185 звітів майже 3000, тобто 70%, взагалі не потрібні.

Тобто більшість цих звітів, на підготовку яких тисячі державних службовців готують раз на квартал чи раз на місяць, витрачаючи "купу часу, майже завжди просто накопичуються на запилених шафах без всякого сенсу".

- Система звітності накопичувалася в нашій країні з 1992 року. Часто ці звіти були не системні, коли про те ж саме звітують всі області, а стихійні. Наприклад, Вінницька ОДА старанно, ще з 1995 року, звітувала щодо простроченої дебіторської заборгованості за зовнішньоекономічними операціями, - дописав Дубілет.

Окрім того, виявилась ще одна річ: 10% цих звітів офіційно скасували в якийсь момент, але не попередили про це тих, хто продовжує надсилати звіти, які навіть ніде не зберігаються.

Дубілет зазначив, що разом з іншими органами влади почалася робота над скасуванням цієї безглуздої роботи. На завершення цієї реорганізації звітності відводять ще 2-3 тижні.

Нагадаємо, що в Мінсоцполітики також розповіли про проблему з українськими пенсіями, 80% яких не дотягують до прожиткового мінімуму.

Новини компаній
15:00, Вчора