Доки у Львові зима, в літній Антарктиді багряним кольором "зацвів" сніг, - ФОТО

Уже кілька тижнів українська антарктична станція "Академік Вернадський", полярників якої наразі очолює львів'янин Ігор Дикий, оточена малиновим снігом. Вчені пояснили цей феномен і опублікували фотографії "джемового" снігу.

24 лютого вчені станції "Академік Вернадський" опублікували на своїй Facebook-сторінці фотографії та пояснення такого незвичного снігового забарвлення. Річ в тім, що це - водорості. Так, водорості, які розмножуються спорами, не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом всієї тривалої зими. А в Антарктиді зараз, до речі, не зима, а літо.

Тому саме зараз вони якраз і почали проростати. Примітно, що крім зеленого пігменту - хлорофілу - їхні клітини містять ще й червоний каротиновий шар, який захищає від ультрафіолетового випромінювання.

Мікроскопічні снігові водорості, які наші вчені визначили під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis.

Фото: Андрій Зотов

Крім естетичного задоволення для людського ока, цей феномен впливає на клімат. Адже через яскраве забарвлення малинового кольору він, сніг, менше відбиває сонячного світла і, відповідно, менше тане. Як наслідок - у ньому утворюється дедалі більше яскравих водоростей. "В'янути" сніг починає з настанням холодів.

Нагадаємо, що взимку 2020 року у Львові помітили рідкісне зимове явище - блискавку під час снігопаду. Синоптики спробували пояснити цей рідкісний феномен.

Джерело інформації: "Національний антарктичний науковий центр"