Про звільнення Андрія Богдана з посади голови офісу президента України стало відомо 11 лютого, після появи відповідного указу на сайті Президента України. Чутки про його можливу відставку ходили вже давно: неоднозначна репутація, скандали зі ЗМІ, конкуренція з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком. Вже навіть був фейковий прецедент із "відставкою" 1 серпня. Але відставка 11 лютого - це вже однозначно.
Аналітики Львівської асоціації політологів "Поліс" Рішко Степан і Спересенко Микола спеціально для видання 032.ua проаналізували результати роботи Богдана та висунули низку припущень, чому кар'єра тепер вже ексголови офісу президента зробила такий різкий ривок в протилежну сторону.
Адвокат Коломойського в уряді Миколи Азарова
Перш ніж почати аналіз, варто нагадати, що Андрій Богдан - справді доволі неоднозначна фігура в команді нещодавно обраного Президента України Володимира Зеленського.
Хоча в українській політиці юрист та львів'янин зокрема Богдан вже давно: з 2007 року працював заступником міністра юстиції, далі, в 2010 році, після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах, перейшов до Кабміну Миколи Азарова, за що згодом був люстрований.
Однак найбільшої відомості досяг після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах. Упродовж всього періоду виборчих перегонів і після перемоги В. Зеленського, розповіли львівські політологи, Андрій Богдан входив до складу топ-фігур оточення президента.
Після перемоги Зеленського
До початку роботи в команді Володимира Олександровича бекграунд Богдана був обумовлений досвідом його адвокатської діяльності, перебуванням на посаді уповноваженого з антикорупційних питань урядів Юлії Тимошенко та, як вже було згадано, Миколи Азарова. Також Андрій Йосипович співпрацював з бізнесменом Ігорем Коломойським як радник очільника Дніпропетровської ОДА і був адвокатом голови партії "УКРОП" Геннадія Корбана.
У команді Зеленського Андрій Богдан сконцентрувався на розв'язанні внутрішніх питань у так званому "турборежимі", тобто активному законотворчому режимі дільності нової Верховної Ради. Варто зазначити, що за Богданом досі тримається негативний слід від попередньої роботи в уряді Азарова та співпраці з Коломойським. Саме це викликало неоднозначне ставлення до нього з боку міжнародних партнерів України.
Імовірні причини відставки Андрія Богдана:
- позиціювання себе другою людиною після Зеленського, намагання збільшити свій вплив на прийняття політичних рішень;
- непоодинокі "зашквари" й скандали з журналістами, які негативно впливали на імідж Офісу Президента;
- зростання впливу помічника Зеленського Андрія Єрмака спершу на зовнішню, а згодом і на внутрішню політику.