У Львівській області продають медичний кисень у лікарні за завищеною ціною

23 січня у Господарському суді розглянули справу та частково скасували рішення Антимонопольного комітету України щодо ТОВ «Львівкисень», яке звинувалити у змові із «Львівським хімічним заводом» на торгах. При цьому, звинувачення з хімзаводу не зняли.

Як повідомив ресурс "Наші гроші.Львів", у березні минулого року АМКУ оштрафував обидва згадані підприємства за "поділ ринку" та договорняки на торгах. Йдеться про постачання товарів (кисневих балонів) у дев'ять медичних установ Львова, які на момент проведення торгів були обладнанні киснево-газифікаційними станціями, які є власністю або передані в оренду ТОВ «Львівкисень». Окрім штрафу, підприємства також позбавили можливості брати участь у відкритих торгах впродовж 3 років.

Журналісти зазначають, що ПАТ «Львівський хімічний завод» та фірма «Львівкисень» наразі монополізують ринок поставок медичного кисню не лише у Львівській, але й у Івано-Франківській областях та продають товар медичним установам у 2 - 3 рази дорожче ринкової ціни. Якщо тисяча кубометрів медичного кисню на Львівщині становить у середньому 20 тис. грн, то у Харківській області він коштує близько 7,4 тис. грн, а у Вінницькій області - 12,8 тис. грн.

Ціни на медичний кисень, інфографіка "Наші гроші. Львів"
Ціни на медичний кисень, інфографіка "Наші гроші. Львів"

"Наші гроші" зазначили також, що донька директора "Хімзаводу" Крістіна Бобришова раніше була співзасновницею "Львівкисню" і два роки отримувала доходи від діяльності підприємства. У 2017 році, через три роки після публікації зв'язків між цими компаніями, у Антимонопольному комітеті розпочали розслідування за цими фактами і вже 2018 року довели змову. Водночас "Львівський хімічний завод" намагався через суд закрити справу, але програв навіть апеляцію.

Втім уже рішення АМКУ обидві компанії почали оскаржувати в жовтні 2019 року. І хоч суд погодився із доводами АМКУ та залишив рішення без змін, "Хімзавод" подав чергову апеляцію, розгляд справи триває. Що цікаво, ті самі докази Антимонопольного комітету виявились недостатніми щодо дій "Львівкисню" і суд ухвалив протилежне рішення.

Нагадаємо, "Онур" за майже 90 мільйонів гривень збирається будувати кільце на перехресті вулиць Шевченка і Левандівської.

За матеріалами "Наших грошей. Львів"