На "Знесінні" помітили двох кабанів з виводком: що робити, зустрівши дику тварину

13 грудня в парку Знесіння небайдужі громадяни помітили двох диких кабанів зі своїми дітьми.

Про це вони повідомили активістів групи "Домівка Врятованих Тварин". Зооактивіст Орест Залипський підтвердив цю інформацію: він бачив на території парку нариви біля дерев, що "є ознакою поселення диких Кабанів". У зв'язку з цим він вирішив написати пам'ятку на випадок зустрічі з цими тваринами на своїй Facebook-сторінці. 

Чому кабан може напасти?

За його словами, напад кабана, як і більшість інших лісових звірів, здебільшого провокує сама людина. Тварина не зацікавлені в конфлікті, і, за найкращої можливості, сама спробує сховатися чи уникнути зустрічі.

Але якщо зустрічі не вдалось уникнути, перш за все (хоча так, це легко сказати), не варто панікувати. І точно не варто намагатися налякати чи відігнати тварину, вона це може протрактувати як напад, що спровокує її на захист, а захист для кабанів - це агресія, тобто напад на випередження або у відповідь на "загрозу". 

Чому тварини опинилися на Знесінні?

Імовірно, через сезон полювання. Знесіння - величезна лісова територія майже в самому центрі Львова, яка водночас межує з Винниківським лісом. Тому є велика імовірність, що тварини потрапили в парк, втікаючи від мисливців. 

Наостанок Залипський закликав бути гуманними та обережними з тваринами, які або слабші й не можуть захиститися від значно сильнішої від них людини. Або самі не хочуть наражатися на бійку, тому навряд атакуватимуть першими, якщо їх не спровокувати.

Невеличка довідка

Дика свиня переважно активна вночі. Найпоширеніший ареал проживання в Україні - територія Карпат, до 1800 метрів. Ця тварина особливо цінна для мисливців: м'ясо, шкура, щетина та ікла.

Питомо українські назви за "Словником України" (версія 1.4) - "льо́ха, свиню́ка [свиня́ка] — розмовне, безро́га — жартівливе, ро́ха — розмовне, чечу́га — діалектне, ри́нда — діалектне; свинома́тка (свиня, що дає приплід); па́ця".

Нагадаємо, що 12 грудня працівники львівської філії Держекоінспекції помітили річку яскраво зеленого забарвлення неподалік Новояворівська на Львівщині.

Джерело інформації: Домівка врятованих тварин