У Львові на роботу все частіше запрошують «без досвіду», щоб платити менше

Складна економічна ситуація в Україні не могла не відбитись на ринку праці в Україні. Роботодавці все менше звертають увагу на досвід роботи, оскільки такі працівники «коштують» менше, а кількість високооплачуваних вакансій різко зменшилась. Про це свідчить аналіз ринку праці в Україні, підготовлений компанією «Хед хантер» (HeadHunter)

Загальні висновки свідчать, що протягом минулого року в Україні зросла кількість вакансій для молодих спеціалістів; зросла конкуренція на ринку праці; затребувані спеціалісти з продажів товарів та послуг; знизилися вимоги до досвіду роботи пошукачів; зменшилася кількість вакансій для високооплачуваних спеціалістів; за попитом та пропозицією роботи домінують столиця, міста-мільйонники та індустріальні регіони.

Зокрема, ринок праці виявляє ознаки економічної нестабільності:

- до кінця року зменшилася кількість вакансій для високооплачуваних ТОП-менеджерів;

- збільшився попит на недосвідчених співробітників (які «коштують» менше).

Загалом, найбільше пропозицій щодо роботи повязані з продажами: власне продажі, банки, страхування, маркетинг, частина вакансій в автобізнесі, фінансах(фінансові консультанти). Майже у всіх профобластях продажі або отримання прибутку займають щонайменше третину вакансій. Це загальносвітова тенденція. В Україні первинна мета продажів - не просто зростання обертів компанії, а виживання бізнесу. Тому в профобласті «Продажі» зарплатні ставки нижчі, а відсоток від продажів вищий.

Водночас, не новий, але виразний тренд ринку – велика затребуваність і ажіотажний попит на програмістів.

Окрім того, з’явився новий і перспективний тренд – висока затребуваність фахівців в агросекторі (агроменеджерів) і кваліфікованих спеціалістів на виробництво. Причина – активний розвиток агробізнесу.

Щодо попиту на ті чи інші вакансії в розрізі регіонів, ситуація виглядає таким чином:

-         більшість оголошень про роботу пропонувалися в Києві - 58% від усіх запропонованих вакансій

-         Донецька область - 7%

-         Дніпропетровська область - 6%

-         Харківська область - 5%

-         Крим та Львівська область - по 3%

-         На решту регіонів припадає в загальному -14%.

Працевлаштування завжди було й буде актуальною та дискусійною темою. Дізнатися більше про вакансії в Україні