З виходом на пенсію життя не закінчується, а навпаки, лише починається. Це чудова нагода розпочати вести активний спосіб життя та заглибитися в мистецтво і хобі.
Аби у Львові дідусі та бабусі не нудьгували, кореспондент сайту 032.ua підготував невелику добірку подій на листопад, які їм буде цікаво відвідати.
День прослави Праведного Митрополита Андрея
З нагоди вшанування 75-річчя відходу до вічности Праведного Митрополита Андрея, Львівська архиєпархія УГКЦ з партнерами організовує День прослави. Усіх охочих запрошують до крипти в Соборі, де спочиває Андрей Шептицький.
У програмі заходів:
- 07:00-22:00 Проща до гробу Праведного Андрея у крипті Собору.
- 07:00-22:00 Експозиція особистих речей Митрополита.
- 10:00 Архиєрейська Божественна Літургія.
- 13:00-18:00 Музичний голос прослави у виконанні хорів та оркестрів Львова.
- 15:00 Пам’ятний передзвін.
- 19:00 Свічка пам’яти на площі Святого Юра.
Коли? 1 листопада, 7:00 - 22:00.
Де? Собор св. Юра, площа Юра, 5.
Скільки? Безкоштовно.
Виставка Михайла Іваніва “В кадрі. Поза часом”
Львів’ян запрошують на фотовиставку Михайла Іваніва. Відвідувачі зможуть помилуватися буденними пейзажами сонних доріг, ліхтарів, побути немовби поза часом і зосередитись на тому, на що не звертають уваги зазвичай.
Коли? 1 - 13 листопада, 11:00 - 23:59.
Де? “Дзиґа”, вул. Вірменська, 35.
Скільки? Безкоштовно.
Вистава “Осінь на Плутоні”
У Львові покажуть виставу, що пропонує переглянути власні цінності, страхи та подивитись на старість як таку. Сюжет базується на реальних емоціях людей з геріатричного пансіонату. Вистава створена на перетині документального та лялькового театру, танцювально-перформативних практик та просторового аудіо-дизайну. Зазначимо, що у Першому театрі можуть переглядати вистави і люди з порушенням зору, для яких передбачена послуга аудіодискрипції (коментування вистави через навушники). Послугою можна скористатись, заздалегідь зателефонувавши у касу театру. У залі є місця для людей на інвалідному візку.
Коли? 2 листопада 19:00.
Де? Перший театр, вул. Гнатюка, 11.
Скільки? 100 грн.
Хорова містерія
Галицький академічний хор виконає духовні твори композиторки Лесі Дичко, яка святкує свій 80-річний ювілей. У програмі: фантазія для солістів та мішаного хору “Думка”, уривок з кантати “Червона калина”, уривок з опери “Золотослов”, окремі частини з Літургії.
Коли? 8 листопада, 19:00.
Де? Львівський органний зал, вул. Бандери, 8.
Скільки? 80 - 200 гривень.
Екскурсія “Перше трамвайне депо і навколо”
Історик архітектури Тетяна Казанцева та дослідник історії громадського транспорту Олександр Арістархов проведуть екскурсію про унікальну промислову будівлю Львова - трамвайне депо на Сахарова, побудоване з електростанцією. Для участі потрібна реєстрація, чинна після здійснення передоплати у кав’ярні «Штука» або онлайн за реквізитами.
Коли? 10 листопада, 14:00.
Де? Перехрестя вулиць Сахарова, Вітовського, Героїв Майдану.
Скільки? 150 грн, для пенсіонерів і студентів - 120 грн, діти до 16 років - безкоштовно.
Зустріч з авторкою книги “Чизкейк всередині. Складні й незвичні торти — легко!”
Кондитер і фуд-фотограф Вікторія Мельник зустрінеться з читачами поза інтернетом та розповість про те, як повірити у свої сили та приготувати кондитерський шедевр.Будемо раді бачити всіх однодумців, закоханих у кондитерське мистецтво.
Коли? 10 листопада, 16:00.
Де? “Дзиґа”, вул.Вірменська, 35.
Скільки? Безкоштовно, але потрібна попередня реєстрація.
Гала-концерт фестивалю імені Назарія Яремчука
У Львові влаштують: великий Гала-концерт переможців та членів журі Вижницького відкритого фестивалю-конкурсу молодих виконавців української естрадної пісні імені Назарія Яремчука “Пісня буде поміж нас”. У рамках вечора прозвучать золоті хіти та малознані пісні з репертуару співака, презентують книгу Віри Середи (Юрик) “Пісня Назарія – як море широка”; та відбудеться виставка робіт молодих художників.
Коли? 19 листопада, 18:00.
Де? Львівська національна філармонія, вул. Чайковського, 7.
Скільки? 50 - 200 грн.
Нове німецьке кіно у Львові
У Львові покажуть фільми від сучасних німецьких режисерів, зокрема, дві кінобіографії митців ("Ґундерманн", "Робота без авторства"), фантастичну драму ("У моїй кімнаті"), документальне кіно ("Дух Баугаузу") та фільм жахів ("Золота рукавичка"). Кожен фільм показуватимуть у окремий день тижня.
Коли? 22 - 26 листопада, 19:00.
Де? “Планета кіно”, вул. Під Дубом, 7Б.
Скільки? Інформація уточнюється.
“ВАТРА 40”
1971 року композитор Михайло Мануляк створив вокально-інструментальний ансамбль “Ватра” при Львівській філармонії. До 1979 року через цей бренд перейшло багато відомих музикантів, які популяризували українську пісню. У 1979-му керівником нової “Ватри” став композитор Ігор Білозір. За короткий час він пише ряд пісень на вірші львівського поета Богдана Стельмаха, які приносять гурту популярність: “Пшеничне перевесло”, “Перший сніг”, “Світлиця”, “Весільний марш”, “Не сип, мила, скла” та інші. За кілька років про “Ватру” вийшов документальний музичний фільм, далі - гастролі багатьма країнами. Щоби вшанувати 40-річчя “Ватри” Ігоря Білозіра, у філармонії влаштують зустріч із відомими учасниками колективу: Оксаною Білозір, Мар’яном Шуневичем, Олегом Кульчицьким, Остапом Стахівим, поетом Богданом Стельмахом та ін.
Коли? 9 листопада, 18:00.
Де? Львівська національна філармонія, вул. Чайковського, 7.
Скільки? 100 - 500 грн.
Художнє скло Яна Зорічака
У рамках ХІ-го Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові влаштували виставку творів Яна Зорічака – одного з найвідоміших художників-склярів у світі, митця зі Словаччини, який живе та працює у Франції. Виставка творів Яна Зорічака презентується у Львові вдруге, після аншлагу 1995 року. Авторські твори митця входять до найважливіших колекцій сучасного художнього скла у Луврі, музеях скла в США, Німеччині, Японії, Іспанії та Китаї.
Коли? 1 - 10 листопада.
Де? Музей скла, площа Ринок,2.
Скільки? Інформація уточнюється.
Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав про 8 цікавих мозаїк, які є у Львові.
Більше інформації про те, куди піти у Львові, читайте у розділі “Афіша” на нашому сайті.
Підписуйтесь на наші новини в соцмережах: Фейсбук, Твіттер, Телеграм!
Повний або частковий передрук матеріалу без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав