Поет, філософ, містик: до Львова привезуть мощі Папи Римського Івана Павла ІІ

27 жовтня 2019 року до Санктуарію Матері Божої Винниківської передадуть мощі святого Папи Івана Павла ІІ, який відвідував Львів у 2001 році.

Про це повідомив ресурс "Духовна велич Львова".

Окрім того, священники також освятять площу та пам’ятник на честь Івана Павла ІІ. Чин освячення звершить Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький. 

Кароль Юзеф Войтила відомий не лише тим, що це - перший слов'янський Папа, а конкретно - з Польщі. Він також писав поезію, був поліглотом (вільно володів 6-ма мовами), філософом історії та містиком. 

Це перший Папа, який активно визнавав помилки церкви, скоєні в минулому, і вибачався за них, наприклад, за антисемітизм та інквізицію. Перед китайцями, індіанцями та африканцями Папа вибачався за колонізацію, перед жінками - за нерівність у патріархальному світі та дискримінацію. З різних причин, як підрахували ентузіасти, він вибачився близько 100 разів. 

Однак не всім подобалася його діяльність. Відтак, 1981 року у Папу стріляв член турецького ультранаціоналістичного угруповання Мехмет Алі Агджа. Куля ледь-ледь не зачепила життєво важливі органи. І це далеко не все, що можна розповісти про його насичену реформами та нововведеннями діяльність. 

Помер цей унікальний церковний діяч 2005 року від септичного шоку та серцево-судинного колапсу.

"Це святий нашого часу, який своїм прикладом змінив багатьох та навернув тисячі людей. Його слова можна і потрібно розбирати на цитати та досліджувати його постать. Він навчав, що усі ми рівні та від створення поєднані одним єдиним Богом. Багато людей пересвідчились, що молитва до цього святого має особливу силу", - зазначили організатори заходу.

Востаннє до Львова привозили реліквії святого Івана Павла ІІ у травні 2016 року.

Нагадаємо також, що з 20 по 27 жовтня у львівському храмі Ікони Пресвятої Богородиці "Всецариці" ПЦУ, що на вулиці Пилипа Орлика, 1 перебуватимуть мощі святого апостола Андрія Первозванного. Раніше до Львова також привозили Чудотворну ікону Зарваницької Божої Матері.

Автор: Даниїл Задорожний