"Комунальна терапія": У Львові продовжують реформу ЖКГ, - СПИСОК

Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк розповіла про наміри міської влади продовжувати реформу житлово-комунального господарства у Львові.

Про це повідомляє кореспондент 032.ua з посиланням на Львівську міську раду.

Ірина Маруняк

Під час минулої сесії Львівської міської ради було прийнято 14 ухвал про припинення львівських комунальних підприємств у кожному районі міста. Зокрема, реорганізації підлягали 23 підприємства. 

Пані Маруняк наголосила, що в межах реформи буде скорочення працівників.

"Ми скоротимо 142 одиниці, але скорочуємо управлінський склад - головних інженерів, паспортистів, а двірників та інших робітників залишаємо". - наголосила заступниця

З 39 комунальних підприємств у Львові залишиться лише 17.

Слайд з презентації Львівської міської ради

Наприклад, з 6 ЛКП у Галицькому районі - стане 3, у Личаківському районі з 7 стане 1, у Залізничному було 7 стане 3, у Сихівському районі з 6 буде 3 ЛКП, у Франківському районі замість 8 буде 4, у Шевченківському - замість 9 буде 3.

Водночас у Личаківському районі припинить діяльність аварійна служба, яка доєднається до однієї компанії, яка буде працювати в межах цього району.  Для зручності мешканців також будуть створені філії. Тому будемо визначати, які приміщення і де залишаємо.

Список комунальних підприємств, які припиняють свою діяльність

Як заявили у ЛМР, міська влада продовжить списувати будинки з балансу місцевих рад.

"В рамках реформи ЖКГ у Львові продовжується процес списання будинків з балансу місцевих рад. На сьогодні з 7674 будинків вже списано 4368. Робота продовжується. Найбільше будинків списано у Сихівському, Шевченківському і Залізничному районах", - повідомила Ірина Маруняк.

Перелік реорганізованих комунальних підприємств за районом:

Львівська реформа ЖКГ також пов'язана зі створенням ОСББ.

"Зараз ми маємо 1360 ОСББ створених у 1442 будинках. З моменту списання будинків, з жовтня 2018 року, було створено 261 ОСББ. Натомість 340 будинків обрали самоуправління, а 4108 будинків обрали управляючі компанії. Зокрема, є 81 будинок, якими управляють приватні управляючі компанії. У Львові є 12 приватних управляючих компаній. Однак 3306 будинків ще не визначилися з формою управління. Тому процес списання триває", - інформує вона

Заступниця також наголосила, що розмір квартирної плати регулює не міська рада, а це є договірні стосунки між управляючою компанією і мешканцями. Тобто розмір квартплати визначається на спільних зборах", — додала Ірина Маруняк.

Нагадаємо, 032.ua повідомляв про те, які комунальні підприємства об'єднала міськрада Львова.