Чому ви не худнете: про найпоширеніші помилки - спеціалістка зі здорового харчування

Одні худнуть легко, а для декого - це проблема. Однак, причини, чому ви не втрачаєте вагу різні, серед них - недостатня кількість їжі у раціоні.

Про помилки при зменшенні ваги, які перешкоджають досягненню цілей, дізнався кореспондент 032.ua в експертки зі здорового харчування Юлії Крілик.

Фото: Юлія Крілик, фейсбук

Як зазначає Юлія Крілик, втрата ваги – це довгий та непростий процес. Для того, щоб схуднути, потрібно знати причини, чому вага "стоїть" на місці. Відтак, спеціалістка зі здорового харчування називає 12 поширених помилок, які сповільнюють процес втрати ваги: 

Фокусування на вазі. Потрібно відмовитися від звички щодня дізнаватися, скільки ви важите, адже вона може завдати тільки більше шкоди. Це просто цифри, які залежать від багатьох факторів, тому важитися варто не частіше, ніж один раз на тиждень. Найкращий метод, щоб тримати свої показними під контролем, - це робити заміри свого тіла та фотографувати його. 

Короткочасне мислення. Пошук легких шляхів, наприклад, дієти, таблетки та голодування не дуже ефективні. Звісно, можливо і схуднете за рахунок м’язів і води, але при цьому, так само і наберете цю вагу, а ще й погіршите здоров’я. Відтак, потрібно планувати довгострокове схуднення та не забувати про якість життя. 

Занадто багато змін одночасно. Коли ви вирішуєте змінити все та одразу, тобто розпочинаєте займатися спортом щодня, відразу правильно харчуватися. Саме це є причиною зривів через декілька днів. 

«Здорові» етикетки. “Без жиру”, “без цукру” та інші «дієтичні продукти», які легко можна побачити на поличках у магазині, – все це також може бути причиною зривів та набору ваги.  А також, зазвичай, в них мало користі.

Надмірні навантаження. Занадто багато тренувань призводить не до схуднення, а до виснаження. А тому, важливо не перестаратися їсти менше та виконувати більше вправ.

Недостатня кількість сну. Сон відіграє важливу роль у процесі втрати ваги. Голод і гормони апетиту регулюються тим, скільки сну ви отримуєте. Таким чином, якщо будете мало спати за ніч, то їсти будете більше, а особливо вуглеводів та жирів. Окрім цього, позбавлення сну також викликає сплеск кортизолу, який є гормоном стресу, це означає, що ваше тіло буде зберігати жири, які ви хочете втратити.

Переїдання здоровою їжею. Органічні продукти ідеально підходять для харчування, однак це не означає, що їх можна їсти скільки хочеться. Вони також калорійні, тому занадто багато “хороших калорій” також призводить до зайвих кілограмів. Відтак, варто контролювати все, що ви їсте та знати міру. Ще одне важливе правило - їсти тільки тоді, коли голодні, намагатися не харчуватися більше 4 разів на день.

Мало їжі. Багато людей думають, що чим менше їжі будуть вживати, тим швидше схуднуть. Насправді це не спричиняє зниження ваги, а ви будете страждати від втрати м’язів і повільного обміну речовин. Отож, коли недоїдаєте, ваше тіло буде тримати більше жиру для резервування палива.

Дієта з низьким вмістом вуглеводів. Дієта з низьким вмістом вуглеводів надзвичайно популярні тим, що очікують від неї швидку і ефективну втрату ваги. Без вуглеводів ви будете відчувати себе виснаженими, без енергії, жадатимете більше солодкої їжі, тому повністю вуглеводи зі свого раціону виключати не можна.

Зменшення або виключення корисного жиру. Уявлення, що жир викликає набір ваги, є неправильним. Наше тіло насправді потребує жирів, щоб належно функціонувати. Харчування на безжировій дієті також викликає дефіцит вітамінів А, D, Е і К. Здорові жири – кокосова та оливкова олії, яєчні жовтки, авокадо, риба, горіхи, насіння.

Недостатня кількість овочів. Вони мають найнижчу щільність калорій і містять в собі клітковину, поживні речовини, мінерали і вітаміни. Потрібно вживати 600 – 800 грам овочів в день.

Заправка для салатів. Потрібно бути обережним при використанні соусів, адже фактично вживаєте надлишкову кількість калорій, прихованих у салатних заправках. Потрібно відмовитися від соусів, які заповнені сіллю, цукром, олією та нездоровими інгредієнтами. Також варто зауважити на кількість, скільки ви додаєте соусу до салату. 

Експертка зазначає, що важливо прислухатися до свого тіла, адже у кожного орзанізм індивідуально сприймає процес зниження ваги. Відтак, потрібно зрозуміти свої потреби та скласти власний план, який спрямований на довгострокові результати.

Нагадаємо, кореспондент 032.ua також дізнався у експертки зі здорового харчування про причини емоційного переїдання та як зупинити цю залежність.  

Партнерський спецпроект
16:46, Вчора