Сьогодні, 13 вересня, в Україні святкують День програміста. У переліку перспективних професій напрям інформаційних технологій займає особливе місце, а Львів вважається одним із провідних міст у цій галузі.
З нагоди свята, кореспондент 032.ua поспілкувався з львівською айтішницею – Романою (прізвище не вказуємо за її проханням) та дізнався, як дівчині працюється у сфері IT.
Романа, фото 032.ua надала героїня матеріалу
Романа працює у царині інформаційних технологій вже 5 років. Дівчина закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка та працює зараз в одній з IT-компаній у Львові. Ми поспілкувалися з Романою та дізналися про всі тонкощі IT-сфери, а також чи бувають емоційні вигорання та як з ними боротися.
Які переваги роботи в сфері ІT?
Переваг багато. Насамперед,це гнучкий робочий графік, можливість працювати вдома або як фрілансер, тобто кожного разу в іншій країні, чи то місті. Можливі відрядження в інші країни, а це - хороший обмін досвідом, адже можна поспілкуватися та співпрацювати зі спеціалістами з різних країн. Спілкування з людьми, які компетентні у всіх темах, чи то техніка, чи то інновації, мистецтво або фінанси, наука чи електроніка, - список дуже великий і обширний. Також перевагою є різноманітні тімбілдинги, корпоративи, які щоразу нові та тематичні. Це - курси по саморозвитку, іноземні мови, програмування, тренінги, які, зазвичай, безкоштовні. Також важливо, що це постійний саморозвиток, щоб бути конкурентноспроможним на ринку ІТ.
А як жінці в IT, чи відчуваєте перевагу над чоловіками?
Насправді, у цій сфері всі рівні, ніякої переваги не відчувається. Головною ознакою виступає конкурентноспроможність робітників, незалежно від статі.
Якби професія програміста оплачувалася на рівні середньостатистичної ЗП в Україні, чи хотіла би далі програмувати?
Так, я б і далі працювала в цій сфері. А чому б і ні? Адже я знаю цю роботу найкраще, тому нічого би не змінювала.
Чи бувають емоційні вигорання?
Звісно, що бувають, але не так часто. Є інколи стреси, небажання працювати, як і в будь-якій іншій професії. Щоб побороти цю емоційну напругу можна поїхати у відпустку, попрацювати в іншому середовищі, також практикується творча відпустка. Зазвичай я намагаюся не працювати на вихідних, щоб зменшувати вигорання, а також не засиджуватися на роботі. Постійно намагаюся освоїти щось нове, а це стимулює повертатися до роботи з новими силами.
Як оцінюєш IT-клімат у Львові?
В принципі, я вважаю його одним з найкращих в Україні. Адже досить добре розвинута ця сфера у Львові, існує багато заходів, як для програмістів, так і для менеджерів. Також важливо, що можна завжди знайти, куди піти та з ким поспілкуватися.
Додамо, в день, коли програмісти відзначають своє професійне свято, кореспондент сайту032.ua пропонує своїм читачам трохи посміятися та подивитись, як жартують соцмережі про айтішників. Переглядайте фотожаби ТУТ.
Довідка: День програміста відзначається на 256-й день року – 13 вересня, а якщо рік високосний – 12 вересня. Дату святкування обрали не випадково, вона символічна і тісно пов'язана із ІT-світом. Адже 256 – це максимально можливе число елементів будь-якої системи з 8-бітним кодуванням.
Нагадаємо, раніше кореспондент сайту 032.ua розповідав, як створювали одну з перших ІТ-компаній у Львові - “ELEKS”. Львівська ІТ-компанія “ELEKS” станом на нині налічує більше 1400 працівників та є однією з найбільших не лише у місті, але й в Україні. З чого все почалося, як формувалася команда, куди рухатись людям, які тільки планують стартувати, який найбільший факап і скільки він коштував – про це та інше у матеріалі.
Авторка: Катерина Тополюк
Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав