У п’ятницю, 13 вересня о 16:00, у Львові, в Художньо-меморіальному музеї Івана Труша (вул. Івана Труша, 28) представлять оновлену експозицію.
Як розповіла 032.ua завідувачка музею Роксоляна Козак, віллу видатного художника вперше відкриють після ремонту, і одразу - тематичною виставкою живопису Івана Труша.
Музейну експозицію збільшили вдвічі - до уваги відвідувачів представлено понад 100 полотен митця, які висвілюють основні його віхи життя та творчості художника.
За словами музейників, Іван Труш був речником новітньої мистецької ідеології, мистецьким критика, універсальною за обдаруваннями постаттю в історії національної культури.
"Програмні твори в жанрах пленерного пейзажу, психологічного портрета й сюжетних композицій доповнюють роботи з основних тематичних серій і циклів в яких працював художник. Малярство раннього періоду творчості (початок 1890-х – 1912) відображає становлення й формування індивідуальної малярської мови художника. У житті митця цей період був доволі активним, насиченим подіями, мандрівками, багатим на зустрічі й спілкування. Мандрівки Гуцульщиною, Наддніпрянською Україною, Кримом, Італією та країнами Близького Сходу сприяють розширенню тематичної палітри художника", - пояснила Роксоляна Козак.
Окрім цього, спадщина художника презентована галереєю портретів відомих українських діячів культури, науки і літератури: Лесі Українки (1901), М. Грушевського (1900), його дружини Марії (1903), І. Франка (кінець 1930-х рр.) та І. Нечуя-Левицького (1900) (останній – виконаний на замовлення НТШ).
"Інтер’єр меморіальної кімнати, у якій знаходяться предмети особистого вжитку, меблі, книжки з бібліотеки митця, відтворюють дух епохи, атмосферу дому, що панувала тут за життя художника. Ви маєте можливість побачити, раніше не експоновані, особисті предмети дружини. Піднявшись стрімкими дерев’яними сходами на другий поверх, у майстерню митця, можемо оглянути твори, що ілюструють яскраві враження з численних його мандрівок до Криму, Італії, а, зокрема, Риму (1902) і Венеції (1908), а також двомісячного побуту у Єгипті і Палестині (1912)", - додала завідувачка музею.
Усіх охочих переглянути унікальні твори Івана Труша та предмети побуту запрошують відвідати виставку.
Нагадаємо, раніше сайт 032.ua показував, як виглядає львівський ботанічний сад у осінній День відкритих дверей.