У Першому театрі покажуть виставу про Львів, яку написали підлітки

8 вересня о 17:00, у Першому театрі Львова (вул. Гнатюка, 11) відбудеться безкоштовний показ вистави - фінального проекту ДрамаTeen.

Як розповіли 032.ua у прес-службі Тетару, львівські підлітки на початку проекту написали п'єси-новели про своє місто, які потім відомі українські режисери перетворили на спеціальну постановку - театральний урбан-альманах.

До альманаху увійшли такі п'єси:

  • “Троє на Кайзервальді”, драматург: Орест Гребень, режисер: Ігор Білиць;
  • “Маршутка”, драматургиня: Вікторія Якимечко, режисер: Дмитро Гусаков; 
  • “Інтерв’ю на стометрівці”, драматургиня: Юлія Котик, режисер: Ігор Білиць; 
  • “Сихів крапка Пюре”, драматургині: Ольга Федина, Діана Гавгун, режисерка Олена Апчел; 
  • “Країна натхнення”, драматургиня: Христина Цюпер, режисер: Дмитро Захоженко; 
  • “Іноді”, драматургиня: Анастасія Скоропад, режисер: Ігор Білиць, Олена Апчел, Дмитро Гусаков, Дмитро Захоженко.

Драматурги-куратори - Ірина Гарець та Андрій Бондаренко.

"Історії, що увійшли до урбан-альманаху, представляють багатогранне життя сучасного Львова. Юні драматурги писали насамперед про особистий досвід - те, що їх хвилює, те, що бачать довкола. У п’єсах вони підіймають дуже різноманітні теми - кошмарність громадського транспорту для дівчат-підлітків, пошуки гармонії з природою у міських парках, пропагування фемінізму у громадському просторі, “екзотичний” образ 90-х років з сучасної перспективи, суб’єктивні перепони на шляху до публічного самовираження та інші", - повідомили львівські театрали.

Зазначимо, що проект "ДрамаTeen" - це ініціатива Першого театру, яка полягає у пошуках талановитих львівських підлітків та навчанні їх основам драматургії. Діти впродовж шести днів навчалися сторітелінгу та писали власні тексти; потім п'єси передали чотирьом професіональним режисерам для реалізації повноцінної постановки. Головна тема Лабораторії - “Життя львівських околиць”.

Нагадаємо, раніше 032.ua розповідав, як мешканка Запоріжжя переселилась до Львова та почала писати твори українською.