Вчора, 29-го серпня, Верховний Суд не дозволив Львівській міськраді будувати готель на Федорова, через який міг зруйнуватися ряд історичних будинків.
Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці адвокатка Тетяна Могінська, такий готель, ще й з підземним паркінгом, становить небезпеку не лише для археологічних об'єктів, які ще повністю не досліджені, але й об'єктам архітектури історичного центру Львова.
За попередніми гідрогеологічними дослідженнями, на цій території пролягає притока річки Полтва, а також не досліджена австрійська водовідвідна система.
Про це раніше повідомляв у соцмережах один з лідерів єврейської громади Львова Мейлах Шейхет, а до нього про таку загрозу повідомляв Геотехнічний інститут ще у 2012 році. Фахівці ще 7 років тому рекомендували законсервувати котлован та заборонити відкачування з нього води, аби вберегти наявні будівлі, і для стабілізації гідрогеологічних умов - або добудувати готель, або провести повну його консервацію.
У листопаді 2017-го міська рада на сесії таки дала дозвіл ТзОВ "Львівські традиції" на виготовлення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на вул. Федорова, а вже за кілька місяців, на сесії в січня 2018 року — затвердила усі документи, чим дозволила продовжувати будівництво — і жодного слова про котлован та його загрози для пам'яток архітектури.
Нижче можете переглянути витяг з ухвали міськради та позитивні результати голосувань у листопаді 2017 і січні 2018 років.
Нагадаємо, що скандал навколо будівництва готелю по вулиці Федорова у Львові тягнеться ще з жовтня 2007 року, коли на аукціоні, компанії "Українські інвестиційні системи" було продано право на 49 річну оренду земельної ділянки на вул. Федорова 23 і 28, з метою будівництва готелю, який планували відкрити до чемпіонату Євро-2012.
Але через судовий позов від імені єврейської спільноти, який задовольнили 2014 року, будівля так і не з'явилася. Натомість, у 2015 році почалась нова судова тяганина: ТОВ "Українські інвестиційні системи" вимагало від Львівської міськради 71 мільйон гривень відшкодування, яка закінчилася 2016 року мировою угодою та ухвалою "Про укладення договору купівлі-продажу".
Додамо, що в районі вул. Федорова колись був єврейський квартал у Львові, тому для їхньої громади таке судове рішення у цій справі є надзвичайно важливим.