Львівська мерія знову виступила проти забудовника ПрАТ «Ірокс»

21 серпня, біля стін Ратуші відбувся протест львів'ян, які купили квартири у будинку на вул. Величковського, 61 у забудовника ПрАТ "Ірокс", але до помешкання не підвели комунікації.

У Львівській мерії закликали мешканців міста не купувати квартири у вказаного "забудовника-афериста", передає кореспондент сайту 032.ua.

За словами начальника юридичного відділу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Львова Святослава Кіндратіва, міськрада не має функцій контролю за цим будівництвом, оскільки воно належить до класу наслідків СС3, і такі повноваження здійснює держава.

Посадовець додав, що з компанією "Ірокс" у Львові найбільш критична ситуація серед забудовників, яка виникла ще у 2015 році, разом із прийнятим законом про децентралізацію, який передбачає, що ЛМР може здійснювати лише контроль за будівництвом об'єктів класу наслідків СС1 і СС2, тобто не дуже великі об’єкти і не пам’ятки архітектури.

Відтак, міська ДАБК не змогла перевірити будівництво на Величковського, 61, де за словами мешканців, не підводять комунікацій до будинку та не забезпечують належних умов проживання. Проконтролювати ситуацію може лише Державна архітектурно-будівельна інспекція України, до якої й планують звернутись львівські чиновники.

Читайте також: 10 культових будівель у Львові, які збудував легендарний Іван Левинський, - ФОТО

"ПрАТ «Ірокс» у Львові протиправно здійснює будівництво низки багатоповерхових будинків без відповідних дозволів. Відтак, мешканців закликають не купувати квартири в новобудовах цього забудовника. Зокрема, йдеться про багатоквартирні житлові будинки на вулицях: Антонича — Майданна, Тернопільська, 42, вул. Шевченка, 418", - заявили у прес-службі Львівської міськради.

Нагадаємо, це уже не вперше мерія Львова має публічні конфлікти з ПрАТ "Ірокс". Ще 2017 року розгорівся скандал щодо будівництва на вул. Тернопільській, 42 та Шевченка, 418, де нібито виявили порушення та видали накази про анулювання дозволів, але будівництво не припинилось. Тоді головний юрист мерії Гелена Пайонкевич розповіла, що люди, які купили квартири в тих будинках, не змогли належним чином оформити право власності на житло, лише у судовому порядку.

В "Іроксі" тоді ж пояснили, що в 1988 році автогаражний кооператив №15 на підставі рішення ЛМР отримав земельну ділянку на вулиці Антонича-Майданній, для будівництва багаторівневих гаражів. Компанія “Ірокс” розпочала тут будівництво на замовлення кооперативу та на підставі первинного дозволу від 1994 року. А на вул. Шевченка, 418 компанія будує житло на правах правонаступника, на ділянці, яку було виділено ще у 1993 році первинному забудовнику – “Автонавантажувачу”.

У липні 2018 року на забудовника подали до суду та оголосили про підозру керівнику компанії "Ірокс" в 12 епізодах шахрайства. Бізнесмен продав львів'янам квартири у будинках, зведених без дозволів, на 6,5 млн грн.

Читайте також: У Львові завершують збір підписів за збереження костелу й монастиря на Персенківці

Новини компаній
15:00, Сьогодні