15 серпня Верховний Суд України скасував рішення двох судів, у яких проросійський "Український вибір" кума Путіна Медведчука відстоював право поширення російськомовного культурного продукту на території Львівщини.
Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, восени минулого року, Львівська облрада наклала мораторій на використання такого продукту на території області (рішення №745 від 18 вересня 2018 року), тож тепер з упевненістю можна сказати, що він чинний та законний.
З чого все почалось?
Пригадаємо, як розвивалась ситуація. 18 вересня 57 депутатів Львівської облради проголосували "за" мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Йшлося про товари та послуги, які слугують для задоволення творчих і духовних потреб громадян (фільми, книги, видання, вистави, концерти тощо), які продукуються російською мовою. Заборону наклали до припинення окупації українських територій країною-агресором - РФ.
Окрім цього, з підприємцями, посадовцями та правоохоронцями мали провести роз'яснювальні роботи, а місцеві органи самоврядування Львівщини - мотивувати ухвалити аналогічні рішення.
Додамо, що прийняттю рішення про мораторій у Львівській облраді передував проект ухвали щодо заборони популяризації музики російських виконавців, поданий на сесії ЛОР 17 квітня 2018 року. Ця ухвала передбачала, що під заборону підпадали музиканти, які опинилися у “Чорному списку Міністерства культури України”.
Читайте також: 10 епічних цитат мера Львова Андрія Садового
"Український вибір" виступив проти
Прихильники "руского міра" не оцінили дій Львівської облради. Відповідно, ГО "Український вибір - Право народу", засновником якої є Віктор Медведчук, подала в суд на "дискримінаційне" та "відверто антиконституційне" рішення, назвавши політиків "русофобами, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу".
Уже на початку жовтня на сайті організації з'явився допис Медведчука з інформацією, що рішення облради оскаржено, бо прийнятий документ порушує ст. 10 Конституції України та кілька статей із законів "Про місцеве самоврядування", "Про культуру", "Про національні меншини України" та "Про принципи попередження і протидії дискримінації в Україні".
Насправді ж, Львівський окружний адмінсуд залишив без розгляду позовну заяву (за першим разом), оскільки в ній не було вказано повної інформації про осіб, які в ній фігурують, та особисті дані позивачки.
Судова тяганина
Втім, на одній позовній заяві "медведчуківці" не зупинились, а скерували до суду одразу три - від громадської організації, від харківського адвоката Романа Лихачова та львів'янина Сергія Іванова-Малявіна.
16 січня 2019 року у Львівському окружному адміністративному суді відбулось засідання по цій справі, за участі головуючого судді Гавдик З.В., де представники ГО "Всеукраїнський громадський рух "Український вибір - Право народу" (Сергій Іванов-Малявін та Роман Лихачов) вимагали скасувати мораторій. Основним аргументом було те, що члени організації у своїй просвітницькій роботі, і у Львівській області в тому числі, публічно використовують "надбання вітчизняного культурного продукту, невід'ємною складовою якого є його російськомовна частина".
Читайте також: 8 милих котиків чекають на добрих господарів у Домівці врятованих тварин, - ФОТО
Тоді суд усі три позовні заяви задовольнив, і визнав протиправним і нечинним рішення Львівської облради. Львів'яни подали касацію у Восьмий апеляційний адмінсуд, де відбувся розгляд справи 14 травня 2019 року, за головуючого судді Улицького В.З. Суд апеляційну скаргу задовольнив частково, але таки скасував задоволення позову ГО "Український вибір - Право народу".
Звичайно, такий перебіг справ не влаштував громадську організацію, яка теж подала касаційну скаргу, але отримала відмову. На цьому активісти не зупинились.
Врешті, 15 серпня 2019 року, останню крапку поставив Верховний Суд, який залишив без задоволення касаційну скаргу Громадської організації «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір - Право народу», і визнав рішення Львівської облради чинним. Постанова набрала законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Фото на головній умовне
Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав