У Львові скасували дозвільні документи на реконструкцію колишнього магазину «Океан»

19 липня у мерії позапланово зібрали виконком, аби відреагувати на знищення забудовником мистецького об'єкта - мозаїки видатного художника Володимира Патика на будівлі колишнього магазину "Океан" по вул. Володимира Великого у Львові.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, на засіданні прийняли рішення про скасування виданих забудовнику містобудівних умов та обмежень, адже він не дотримався обіцянки зберегти мозаїку.

Архівне фото, "Зручне місто"

Інспекція Держархбудконтролю проведе перевірку та накладе штрафні санкції на ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп», яка здійснювала роботи на об'єкті.

Водночас, рішенням виконавчого комітету передбачено проведення круглого столу з метою визначення подальших дій та винесення на розгляд сесії ЛМР ухвали щодо розірвання угоди про оренду землі на вул. В. Великого.

Читайте також: Поліцейські затримали жорстокого вбивцю жінки з Соснівки, яку виявили у лісосмузі на Львівщині

"15 лютого 2019 року були затверджені містобудівні умови та обмеження, які стосувались реконструкції із забудовою вверх. Власники декларували те, що проект на те орієнтований, щоб зберегти мозаїку і дах. Земля в оренді для обслуговування торгових приміщень, а не будівництва, тому допускається реконструкція. Девелопер до вчора слова дотримував, стіна стояла, мешканці знали, що ці стіни мають бути збережені. Вчора зранку ми отримали інформацію, що там щось сталось. На мою думку, споруди там вже не існує, реконструювати нема що, відкрита перевірка ДАБК. Наочно виглядає, що реконструювати нема що", — доповів головний архітектор Львова, Юліан Чаплінський.

Приватний архітектор, який розробляв проект заявив, що забудовник таки мав намір зберегти мозаїку, але трохи перенісши її. За його словами, на початку робіт, стіна почала падати на працівників, тому її вирішили розібрати.

Мистецтвознавці назвали такі дії вандалізмом щодо пам'ятки, оскільки це не просто орнамент, а мистецький твір. Зараз відновити мозаїку нереально, бо знищили і матеріал, і бетон і цеглу - загалом 102 кв.м мозаїки, яка важить 22,5 тонни.

Читайте також: Як виглядає виставка біблійних рослин у Львівському музеї історії релігії, - ФОТО