10 найвідоміших кандидатів у народні депутати від Львівщини 2019

Уже в найближчу неділю, 21 липня, українці обиратимуть членів Верховної Ради нового скликання. Серед них є як багато нових облич, так і добре відомі постаті у нашій політиці.

Кореспондент сайту 032.ua пропонує дізнатись більше про десятьох кандидатів, що балотуються на округах Львівської області, які досить часто чи неоднозначно згадуються у політичному просторі міста.

Володимир Квурт

Від 115 округу балотується 51-річний Володимир Квурт, який з 2015 року є міським головою Винників. Народжений у селі Мовчанівка на Київщині, зараз він проживає у Винниках. За освітою - телемеханік, закінчив НУ “Львівська політехніка”, у 2011 році закінчив вивчати правознавство у Львівському університеті ім. Івана Франка. Серед іншого, працював на ВО “Мікроприлад”, ТзОВ “Галичина табак”, ВАТ “Львівська тютюнова фабрика”. Йде на вибори як самовисуванець. З 2014 року був помічником нардепа Оксани Юринець, позаштатним радником екс-голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Михайло Хміль

Самовисуванцем на 115 окрузі є і 46-річний Михайло Хміль, який уже був народним депутатом останнього скликання від партії “Народний Фронт”. Родом із Брюховичів, мешкає в селі Зубра на Пустомитівщині. За освітою соціолог (ЛНУ ім. І. Франка) та економіст (Український вільний університет, Мюнхен). Був помічником-консультантом нардепа Віктора Пинзеника, депутатом Львівської міськради від “Фронту змін”, на парламентських виборах 2012 року пройшов у парламент від ВО “Батьківщина”. За даними громадського руху “Чесно” прізвище Михайла Хміля фігурує у одній антикорупційній справі.

Читайте також: Успішний експорт: куди і що продають підприємці Львівщини

Ростислав Мельник

41-річний бізнесмен, президент будівельної корпорації “Ріел Груп” Ростислав Мельник балотується по 116 округу від партії “Слуга Народу”. Народився в с. Красне на Бущині, навчався у Львівському медичному університеті ім. Данила Галицького, потім виїхав на заробітки у Великобританію. З 2001 року почав займатися будівельними проектами від ГО “Карпати”, а через два роки заснував ряд компаній від корпорації “Ріел”. Ростислава Мельника неодноразово звинувачували у знищенні історичних пам’яток Львова місцеві активісти, які також подали на нього в суд з вимогою відновити зруйновану віллу Ярославенка.

Ірина Фаріон

На тому з окрузі від ВО “Свобода” висунула свою кандидатуру українська мовознавиця Ірина Фаріон, яка є професоркою НУ “Львівська політехніка”. Закінчила філологію Львівського університету імені Івана Франка, потім пішла працювати у НУ “ЛП”. З 2005 року є членом Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, 2007 року балотувалась у нардепи, була депутатом Львівської облради.

Читайте також: 10 неймовірних львівських синагог, яких уже немає, - ФОТО

Богдан Дубневич

Від 118 округу намагається ще раз потрапити у Верховну Раду України, але тепер - як самовисуванець Богдан Дубневич, львівський бізнесмен, уродженець села Зубра Пустомитівського району. Навчався у взуттєвому училищі, закінчив Інститут економіки та менеджменту НУ “Львівська політехніка” за спеціальністю "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності". Після армії працював завідувачем ательє в Пустомитах, а згодом відкрив майстерню з ремонту та виробництва взуття. Заснував підприємство ТОВ АПП “Львівське”, а в кінці 90-х разом із братом організував виробництво та доставку пластмасових деталей для “Львівської залізниці”. Пізніше брати Дубневичі відкрили НРР “Колійні технології”, яке потім перйменували в “Корпорацію „Колійності-ремонтні технології“.  

Політичну діяльність розпочав у 2002 році, коли балотувався у народні депутати, з 2006 року був депутатом Львівської облради від Блоку Юлії Тимошенко, з 2010 року - від партії “Відродження”, у Верховній Раді 8-го скликання входив до Блоку Петра Порошенка. За даними громадського руху “Чесно” прізвище Богдана Дубневича фігурує у 39 антикорупційних розслідуваннях.

Ярослав Дубневич

Брат Богдана Дубневича Ярослав є самовисуванцем на 120 окрузі Львівщини. Родом також із Зубри на Пустомитівщині, і вже був народним депутатом України 7-го та 8-го скликань від “Удару” та Блоку Петра Порошенка. Здобув диплом економіста у НУ “Львівська політехніка” та Дніпропетровському інституті залізничного транспорту ім. Академіка Лазаряна. Працював у Пустомитівському райпобуткомбінаті, допомагав братові у керівництві підприємством “Львівське”, був президентом ТзОВ “Корпорація КРТ”. З 2002 року - депутат Пустомитівської райради, з 2006-го по 2012 - депутат Львівської облради від БЮТ, потім - двічі народний депутат. За даними руху “Чесно”, його особа фігурує у 37 антикорупційних розслідуваннях.

Читайте також: Виборчі округи Львівщини: за кого голосуватимуть мешканці

Артем Федецький 

На 118-му окрузі від “Слуги Народу” балотується уродженець міста Нововолинськ, 34-річний Артем Федецький, відомий український футболіст. Закінчив Луцький інститут розвитку людини “Україна” за спеціальністю "Маркетинг", з юнацьких років почав професійно займатися футболом. Грав за “Шахтар”, львівські “Карпати” та “Дніпро”, володар Кубка УЄФА 2009 року, колишній гравець національної збірної України.

Володимир Гірняк

Від політичної партії “Громадянська позиція” по округу №120 висувається також чинний заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк. Народжений у Львові, Володимир Гірняк закінчив юридичний та економічний факультети Львівського університету ім. Івана Франка. У 1997 році розпочав трудову діяльність в інвестиційній компанії “Галицькі інвестиції”, потім - у “Фонді розвитку Львівщини”, ЗАТ “Промбудприлад”, ТзОВ “Житлово-будівельній компанії”, ТзОВ “Кіномакс та ТзОВ “Юридично-інвестиційна компанія “Правосвіт”.

Читайте також: Скільки грошей витратили популярні політичні сили на свою рекламу у Фейсбуці

Роман Демчина

Уродженець Рава-Руської, 50-річний підприємець Роман Демчина, чинний депутат Львівської облради став самовисуванцем на 122 виборчому окрузі. Демчина є директором фірми ПП “Рома”, яка часто виграє тендери на ремонти доріг у Львівській області. Зокрема, торік підприємство ремонтувало 8 доріг області за 240,8 млн грн, у Новояворівську - майже за 3 млн грн,  дорогу Куликів – Великосілки за 18 млн грн, а цього року компанія виграла тендер на ремонти доріг Львівщини за 342 млн грн.

Андрій Дума

На тому ж окрузі від “Громадянської позиції” подав свою кандидатуру ще один депутат Львівської облради, директор ТОВ “Львівське АТП-14631” Андрій Дума. Чоловік родом із села Рясне Яворівського району, входить у фракцію “Народного контролю” в облраді. Трудову діяльність розпочав у 1997 році, як водій ВАТ “ЛАТП-14631”, де у 2002 році очолив комерційний відділ. На посаді керівника підприємства - з 2013 року. Торік депутат оскандалився через сексистський допис у Фейсбуці, коли назвав жінок-водіїв “відомими ссавцями з гранатою”.

Читайте також: 6 креативних стартапів від львівських студентів, які можуть бути реалізовані

Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав