4 липня у Львові та усіх містах країни відзначили четверту річницю з моменту створення Національної поліції України та, зокрема, патрульної поліції.
І поки у місті тривають урочистості та нагородження відзнаками правоохоронців за участь в антитерористичній операції та бездоганну роботу, кореспондент сайту 032.ua пропонує читачам згадати, що змінилося для мешканців та поліцейських Львова за ці 4 роки.
Вирішили добудувати офіс поліції на Стрийській
У березні 2019 року стало відомо, що на вулиці Стрийській таки добудуть офіс для львівських правоохоронців, "скелет" якого не могли завершити упродовж чотирьох років. У цьому місці облаштують Адміністративний центр швидкого реагування поліції, а реалізувати будівництво мають у рамках програми транскордонного співробітництва "Польща – Білорусь – Україна 2014-2020". Загальний бюджет проекту становить 6 мільйонів євро.
З'явився велопатруль
У травні 2018 року у Львові запровадили велопатруль: інспектори змогли патрулювати місто не лише пішки та на автомобілях, але й на двоколісному транспорті. Свою ефективність копи на роверах довели у перші ж дні роботи, коли допомогли заблукалому туристу та спіймали водія, що порушив ПДР.
Копам видали нові службові автомобілі
Останніми роками у поліції нарешті взялися оновлювати службовий автопарк. Так, торік поліцейські Львівщини отримали ключі від 19 нових автомобілів, 14 з яких закріпили за групами реагування у районах області, а решту 5 - за Львовом. Марки автомобілів, які отримали правоохоронці – це «SkodaRapid», «RenaultDuster», «FordTransit», «FiatDoblo». Окрім нових 19 спецавтівок, поліцейські отримали також один автобус «Ataman» для перевезення особового складу. Слід зазначити, що питання нових автомобілів стоїть у поліції дуже гостро. Як раніше писав 032.ua, близько половини автопарку у патрульних Львівщини - у неробочому стані.
Поліцейські тепер їздять і на мотоциклах
Торік в українській столиці з'явився перший мотопатруль: основним їхнім завданням є оперативний доїзд до тих місць, куди не може заїхати службовий автомобіль. Невдовзі копи на мотоциклах мають курсувати і Львовом, для якого видали 5 одиниць такого двоколісного транспорту та уже провели інструктаж серед службовців.
Встановили радари з вимірювання швидкості
В Україні також почали більш прискіпливо ставитись до безпеки на дорогах, зокрема, з жовтня минулого року патрульні почали використовувати присторії вимірювання швидкості TruCAM у місцях найбільшої концентрації ДТП. З того моменту правоохоронці склали більше 140 тисяч постанов за перевищення швидкості на водіїв. На Львівщині такі радари вперше почали використовувати на трасах М-10 Львів - Краковець (Західний обхід Львова), М-06 Київ - Чоп, М-09 Львів - Рава-Руська, М-11 Львів - Шегині, а з травня 2019 року - ще й на вулицях Львова: Городоцькій, Княгині Ольги та Шевченка, проспекті Чорновола.
Читайте також: Чимзакінчилисьрезонанснізатримання у Львові
Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав