Владиці Борису Ґудзяку вручили нагороду Університету Нотр-Дам

Днями в УКУ урочисто вручили нагороду Університету Нотр-Дам (США) владиці Борису Ґудзяку — українському архиєпископу та президенту Українського католицького університету.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, цьогоріч цю нагороду вперше отримав українець за походженням. 

Зі слів президента Університету Нотр-Дам Джона Дженкінса, «в умовах численних викликів архиєпископ Борис Ґудзяк зробив Український католицький університет центром культурної думки та християнського свідчення, а також майданчиком для формування українського суспільства на фундаменті людської гідності.

Після церемонії відбувся симпозіум «Віра і Свобода: зміцнення громадянського суспільства через міжрелігійний діалог».

Зазначимо, що престижну нагороду Університету Нотр-Дам присуджують «чоловікам та жінкам, життя та вчинки яких є свідченням відданості ідеалам, яким служить Університет: віра, пізнання, освіта, справедливість, суспільне служіння, турбота про нужденних осіб».

Раніше її одержували президент США Джиммі Картер та його дружина, свята мати Тереза з Калькутти, північноірландський політик Джон Г’юм, архиєпископ Сараєво — кардинал Вінко Пуліч, а також Жан Ваньє, засновник спільноти «Лярш-Ковчег», Colectivo Solecito de Veracruz спільнота мексиканських матерів, що організовували пошуки зниклих безвісти близьких та рідних, внаслідок кримінального насильства та бездіяльності держави.

Довідково: Борис Ґудзяк виріс у Сиракузах, штат Нью-Йорк у сім’ї українських емігрантів, які під час Другої світової війни були змушені рятуватися втечею від комуністичного режиму. Отримав бакалаврський ступінь із філософії та біології у Сиракузькому університеті. Згодом навчався у Римі в Колегії святої Софії, а також у Папському Урбанському університеті, де отримав ступінь з богослов’я, а після цього — докторський ступінь у галузі слов’янської та візантійської культурно-церковної історії у Гарварді.

Читайте також: ReHERIT: як у Львові актуалізують “Простір Синагог” та переосмислюють культурну спадщину

У 1992 році Борис Ґудзяк повернувся на Батьківщину своїх батьків і у Львові заснував Інститут історії церкви. Шість років по тому він отримав свячення і був призначений спочатку віце-ректором, а згодом — ректором Львівської богословської академії, яка у 2002 році перетворилася на Український католицький університет.

У 2012 році Папа Бенедикт ХVІ призначив Бориса Ґудзяка Апостольським екзархом для українців-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Він є автором більше 50 наукових праць з історії Церкви та богослов’я, а минулого року отримав звання почесного доктора гуманітарних наук (Doctor of Humane Letters, Honoris Causa) Сиракузького університету.

У лютому цього року Папа Франциск призначив Бориса Ґудзяка архиєпископом Філадельфійським. Ця митрополія, окрім Філадельфії, також охоплює округи Колумбію, Вірджинію, Делавер, Меріленд, а також інші райони у східній Пенсільванії. Борис Ґудзяк також залишається президентом УКУ і членом постійного Синоду УГКЦ.

Читайте також: Яким хочуть зробити "Древній Звенигород" за 25 км від Львова, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

Партнерський спецпроект
11:00, Вчора