Спекотна літня пора - це не лише можливість гуляти вулицями Львова у шортах та футболках, але й ризик теплового удару та проблем із серцем та судинами.
Кореспондент сайту 032.ua зібрав поради фахівців щодо того, як правильно поводитись під час літньої спеки та що робити у випадку теплового удару.
Не виходити з дому без потреби
Якщо термометр показує більше 30 градусів із позначкою плюс, краще з дому не виходити. Особливо це стосується періоду, коли сонце припікає найбільше - орієнтовно з 10:00 і до 16:00.
Правильно вдягатися
У випадку, коли виходу на вулицю не уникнути, потрібно підібрати одяг, що не перетискає судини, просторий, достатньо тонкий, бажано - світлих тонів, з натуральних тканин (льон, бавовна, шовк). Обов’язково слід подумати і про головний убір.
Читайте також: Як вберегтися від укусів комарів: поради львів’янам
Наносити крем
Перед виходом надвір слід змастити відкриті ділянки тіла - руки, обличчя, шию - захисним кремом, щоб убезпечити себе від надмірного ультрафіолетового випромінювання.
Побільше пити
У спекотні дні рекомендується пити більше рідини (прохолодної, але не холодної чи з льодом) - води, зеленого чаю, соку цитрусових чи компоту. Усього впродовж дня слід випити до 2,5 - 3 літрів. При цьому, старайтеся не пити газованих та солодких, а також алкогольних напоїв. Наприклад, пиво лише на короткий час охолоджує організм, а зневоднює його, щоб позбутися алкоголю, тож пиви захочеться ще більше.
Ні - заняттям спортом
Під час сильної сонячної активності не рекомендується займатися спортом, особливо просто неба, під прямими сонячними променями. Фізичні навантаження збільшують теплообмін у організмі в кілька разів, що призводить до обезводнення. Краще замінити ранкову пробіжку, наприклад, на відвідини басейну.
Ні - громадському транспорту
Загальновідомо, що в спеку громадський транспорт перетворюється на пекло на колесах. Раніше сайт 032.ua виміряв температуру в львівських трамваях, де термометр показав до 38 градусів тепла. Фахівці рекомендують, по можливості, не використовувати громадський транспорт у спекотні дні.
Ні - косметиці та аксесуарам
У літню пору жінкам рекомендують звести до мінімуму використання косметики, особливо - пудри та тональних кремів, які забивають пори та сприяють рясному потовиділенню. Чоловікам варто відмовитися від краваток та ременів.
Водні процедури
Під час прогулянок у спекотні дні слід обирати маршрут поблизу міських водойм, фонтанів та інших джерел води. При можливості - частіше ополіскувати руки та обличчя, а вдома - приймати душ двічі на день.
Постійно носіть з собою пляшечку прісної негазованої води.
У офісі без кондиціонерів охолодити повітря допоможе посудина з водою - акваріум або просто миска, наповнена цією рідиною. Вода буде випаровуватись і тим самим охолоджувати повітря.
Шукайте тінь
Надворі упродовж дня старайтесь уникати тривалого перебування на сонці. Намагайтесь постійно перебувати у тіні: там прохолодніше та більше шансів не отримати теплового шоку.
Тепловий удар
Якщо ви відчуваєте слабкість, біль у голові, запаморочення, прискорений пульс, озноб, нудоту, спрагу і при цьому не потієте і маєте температуру біля 40 градусів - це симптоми теплового удару.
При таких симптомах одразу треба викликати швидку домогу. Поки медики не прибули на місце, перейдіть у прохолодне приміщення або тінь, зніміть тісний одяг, взуття та розв’яжіть краватку. Якщо є можливість - оберніться вологим рушником чи простирадлом, прийміть прохолодний душ, прикладіть до голови, шиї, спини та пахв мішечки з льодом.
Читайте також: 7 місць біля Львова, куди краще не їхати на відпочинок
Рекомендується випити 1 літр води з додаванням 2 чайних ложок солі. Доцільно також лягти на бік, і припідняти ноги.
Якщо в людини, яка постраждала від теплового удару, слабкий пульс або не прослідковується взагалі - потрібно робити штучне дихання і непрямий масаж серця до прибуття медиків.
ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ТА ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ