21 липня 2019 року мають відбутися позачергові вибори до українського парламенту. До Верховної Ради збираються балотуватися 34 політичні партії (судячи з інформації, поданої на сайті ЦВК).
Кореспондент сайту 032.ua пропонує дізнатися, хто керує представництвами різних політсил у Львівській області, за які би проголосувало найбільше українців, за результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за травень - червень 2019 року.
Йдеться про партії: “Слуга народу”, “Опозиційна платформа - “За Життя”, “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, “Голос”, “Сила і Честь”, Радикальна партія Олега Ляшка, “Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, “Громадянська позиція”.
Інші партії, за даними КМІС набрали б менше 1% голосів виборців, ще 1,5% опитаних зіпсували би бюлетень, 6,6% людей не захотіли відповідати, 1,5% - відмовились давати відповідь на запитання, а 24,2% українців ще не визначилися з політичними пріоритетами.
“Слуга народу”
За цю партію на парламентських виборах 2019 готова проголосувати третина українців (32,1% опитаних). У Львівській області партія не має офіційного представництва, також не претендують від неї кандидати у народні депутати із Західної України. 9 червня відбувся з’їзд партії, де представили 10 кандидатур, які розглядаються для висування у мажоритарних округах - це вихідці з Київщини, Черкащини, Дніпровщини та Закарпаття.
Разом з тим, у першу сотню партійного списку “Слуги народу” таки потрапило кілька представників Львівщини - це екс-голова комунікацій творчого об’єднання “Babylon’13” Святослав Юраш (№27), колишня голова міста Рава-Руська Ірина Верещук (№29) та підприємець з Яворівщини Євген Петруняк (№95).
“Опозиційна платформа - “За Життя”
За даними КМІС, певна частина українців (7,8% опитаних) не проти побачити у парламенті “Опозиційну платформу”, в яку нещодавно вступив кум Путіна Віктор Медведчук. У Львові регіональна організація політичної партії зареєстрована в самісінькому центрі міста - на вул. Театральній, 24. Сам осередок діє з грудня 2017 року та кілька разів змінював свою дислокацію.
У ЄДР керівницею осередку вказана Іваночко Інна Василівна, яка відома своєю критичною позицією до проведення Майдану та учасників Революції Гідності, захищала в суді Монумент Слави на вул. Стрийській та позивалася до Львівської облради через мораторій на російськомовний культурний продукт. На неї зареєстрована ГО “Джерела Допомоги”, а в березні 2018 року у її помешканні проводила обшуки СБУ. На той час Іваночко була керівником Гуманітарної групи Руху «Український вибір – право народу» у Львівській області.
Читайте також: Парламентськівибори 2019: кого підтримають на Львівщині
БПП “Солідарність”
На третьому місці в рейтингу - Блок Петра Порошенка, за який готові віддати голоси на виборах 5,4% українців. Львівська територіальна організація існує з 2015 року, керівником зазначається Ситник Тарас Ігорович. Він балотувався до ЛМР 1998 року від Блоку НРУ-НДП “Наше місто”, 2006-го - від Партії “Реформа і Порядок”, і 2015-го від БПП.
ВО “Батьківщина”
За партію з Юлією Тимошенко на чолі готові проголосувати 5,1% українців. Ця партія вже близько 20 років має свої осередки на Львівщині. Головою Львівської обласної партійної організації є Михайло Михайлович Цимбалюк - уродженець Івано-Франківщини, у минулому - генерал-лейтенант міліції, доктор юридичних наук, екс-голова Тернопільської та Львівської ОДА, екс-ректор Львівського державного університету внутрішніх справ. Очолює львівську “Батьківщину з грудня 2015 року.
“Голос”
Нещодавно створена партія “Голос” Святослава Вакарчука має певну підтримку українців - 3,7% готові підтримати партію на найближчих виборах. Нещодавно очільник партії представив регіональних координаторів: у Львівській області ним став екс-голова “Української галицької партії”, 25-річний пластун Роман Лозинський.
“Сила і Честь”
Партія Ігора Смешка “Сила і Честь” може набрати 2,5% підтримки від українців на виборах. У Львові міська організація політсили зареєстрована з 2005 року, керівником вказаний Єльхан Гасанов, який також є співзасновником разом із Василем Молокусом і Віталієм Рудим.
Радикальна партія Олега Ляшка
Згідно з рейтингом КМІС, 1,9% українців – за Радикальну партію Олега Ляшка. У Львівській області її представництво суттєво зросло за останні кілька років, представництва партії можна знайти у кожному районі Львівщини, самому обласному центрі та великих містах. За осередок у Львівській області відповідає Іщук Микола Васильович, екс-заступник директора департаменту забезпечення діяльності фонду державного майна, у місті Львові - Марусяк Володимир Ярославович, юрист за освітою.
Читайте також: Які 12 проектів від львів'ян здобули перемоги на Ukrainian Urban Awards, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ
ВО “Свобода”
Попереднє опитування показує, що “свободівців” готові підтримати 1,3% виборців. Це об’єднання уже більше 20 років на політичній арені України, у Львові також діє осередок (вул. Чайковського, 17). Незмінним керівником партії є львів’янин Олег Тягнибок.
“Громадянська позиція”
За партію “Громадянська позиція” збираються проголосувати близько 1,2% громадян України. Керівником Львівської міської та Львівської обласної організацій “Громадянська позиція” є секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило.
Зазначимо, що політичні партії могли висувати своїх кандидатів у народні депутати до 10 червня включно, самовисуванців мають можливість зареєструватися на вибори до 20 червня включно. Грошова застава для одного кандидата у нардепи складає 4,173 млн грн для партійців у загальнодержавних округах і 41 тис. 730 грн для самовисуванців на одномандатних округах.
ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ БЕЗ ПИСЬМОВОЇ ЗГОДИ РЕДАКЦІЇ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ТА ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ