Як, де і коли працюють інспектори з паркування у Львові

У Львові продовжують збільшувати кількість інспекторів з паркування, які патрулюватимуть у всіх районах міста.

Як розповів у коментарі кореспонденту 032.ua начальник управління безпеки міста Юрій Діль, після закінчення конкурсу у травні у штат інспекторів з паркування набрали ще 4 працівників. Відтак, наразі у місті працює 12 інспекторів з паркування.

Щодо інспектування в районахЛьвова, то працівники виїзджають залежно від повідомлень до поліції та на “Гарячу лінію містаЛьвова”, якщо є порушення правил паркування. Велику увагу приділяють Сихівському і Шевченківському районам. Також інспектори працюють на парковках, де немає оплати.

За словами Юрія Діля, вже з наступного місяця роботу інспекторів з паркування розділять по районах міста. Планують, що в центральній частині міста на постійній основі, орієнтовно з 9 ранку та до 8 вечора, працюватиме від 4 до 6 інспекторів, в той час як в спальних районах міста - від 2 до 4 осіб.

Планують створити також групи патрулювання на вихідних, вони складатимуться з 2-4 інспекторів з паркування. Проте, зі слів Юрія Діля, такі групи важко погодити законодавчо, адже вони є державними службовцями, тож це питання обговорюють з працівниками відділу кадрів міської ради Львова. А наразі у вихідні проводять рейдові та нестабільні виїзди за викликами, найчастіше - на вулиці Городоцьку та Привокзальну, а також незмінно — в центр Львова.

Якщо ми починали з 800 постанов, як це було минулого року, то у травні інспектори з паркуваннязакрили 2875 постанов. А це - більше за мільйон гривень, ці кошти надійдуть до бюджету Львова. Загалом, до бюджету міста вже надійшло більше 3 мільйонів гривень. Тобто є рентабельність, є результат і є потреба”, - розповів Юрій Діль.

Загалом штат інспекторів з паркування планують збільшити орієнтовно до 60 осіб. Тож конкурси на посади інспекторів оголошуватимуть, доки повністю не укомплектують штат.

“Нам не потрібно чим пошвидше і чим побільше набрати людей. Для нас головне — ефективність”, - зазначив начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

Протягом декількох тижнів новообраних інспекторів навчають, відповідні уроки проходять сумісно з патрульною поліцією. Цього місяця знову продовжуватимуть конкурс, який складається з 2 частин — усної та письмової.

З різних причин, ми не можемо брати людей просто з вулиці і навчати, бо на це немає часу і в нас немає інституцій, які б це безкоштовно чи навіть платно робили. Є свої певні нюанси, тож ми беремо більш підготовлених людей. Тобто це колишні працівники поліції, виконавчої служби, держслужбовці”, - зазначив Юрій Діль.

Нагадаємо, 27 вересня в Україні набув чинності Закон "Про реформування сфери паркування транспортних засобів", який й регламентує роботу інспекторів із паркування. А на засіданні сесії 11 березня 2019 року депутати Львівської міськрадиухвалили рішення щодо збільшення кількості інспекторів з паркування у Львові.

Додамо, штраф за зупинку чи стоянку у невідповідному для цього місці становить 255 гривень. Якщо зупинка автомобіля спровокувала суттєві перешкоди для руху іншого транспорту, то за такий "маневр" доведеться заплатити 510 гривень. Якщо водій залишив свій автомобіль на парковці, але не заплатив за це, то інспектор може виписати йому штраф у 20-кратному розмірі від вартості паркування за годину. Тобто, якщо вартість паркування становить 15 грн/год, то штраф буде - 300 гривень.

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАТИМЕТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ.