У львівських школах останнім часом неодноразово фіксували прояви булінгу, цькування дітей однокласниками або вчителями.
У Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області Микола нагадують про типові ознаки булінгу та куди звертатись у такому випадку.
Найбільш типові ознаки того, що вашу дитину цькують - це систематичність (повторюваність); наявність сторін: кривдник, потерпілий, спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Куди звертатись у випадку булінгу:
- насамперед, дитина має про це повідомити батькам або комусь із дорослих, які в свою чергу звертають до вчителя чи керівника закладу, щоби вирішити ситуацію,
- якщо конфлікт не зникає, слід написати заяву в поліцію про вчинення правопорушення;
- дитині, що стала жертвою цькування не завадить також допомога психолога;
- отримати консультативну допомогу також можна, зателефонувавши на Національну дитячу «гарячу» лінію за номером 116-111 або до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за телефоном: 0-800-213-103.
Юстиціари Львівщини радять батькам налагоджувати довірливі стосунки з дитиною, навчати її емоцій щастя та радості; в розмові пояснювати, що засмучуватися – нормально, але допускати біль від інших – не можна. Слід говорити з дитиною про те, що вона відчуває; реагувати на емоційні стани дитини, намагатися зрозуміти причину через гру чи інші види спілкування; бути в контакті з вчителем, в т.ч. через дитину, адже вона теж має вибудовувати контакт з вчителем як відповідальним безпечним дорослим у школі.
Читайте також: Агресія у вигляді кібербулінгу: що провокує це явище та як правильно реагувати