10 характерних ознак справжнього львів’янина

Щороку до Львова приїжджає безліч гостей як з України, так і туристи з усього світу, а деяким відвідувачам настільки подобається наше місто, що вони залишаються тут жити. Проте справжній львів’янин завжди помітить “симулянта”, навіть якщо той питиме каву у напрасованій вишиванці.

Кореспондент 032.ua визначив 10 ознак справжнього львів’янина:

Чебуреки = Брюховичі

Фото: Олег Березовський

У голові кожного львів’янина, незалежно від віку і статі, при слові “чебуреки” виникає асоціація з Брюховичами. Адже тут ще з 1965 року працює “Чебуречна”, де з тих часів нічого не змінилося: ані “радянський” інтер’єр закладу, ані смак чебуреків. В цю “Чебуречну” не соромно зводити дівчину на першому побаченні, адже популярність закладу жодного разу не зменшилась — на вихідних тут назбируються такі черги, що тягнуться аж на вулицю. А зустріти тут можна дуже різних і цікавих людей, адже сюди приїздять як на “Жигулях”, так і на “Мерседесах”.

Львівський дощ

Львів’ян вже не здивує ніяка погода, навіть якщо зранку палитиме сонце, а ввечері випаде рясний дощ. Подейкують, що у місті Лева дощ практично не припиняється ще з 1256 року, тому мешканці міста завжди готові до будь-яких опадів: косого чи прямого дощу, мряки чи грози, дощу зі снігом, градом чи блискавкою або ж літнього “сліпого” дощику.

Фото: To Lwów, kuЯwa

Високий Замок - не зовсім замок?

Фото: Львів - місто натхнення

Тільки справжні львів’яни знають, що славетний Високий Замок у Львові — це взагалі ніякий не замок, а швидше оглядовий майданчик, звідки відкривається красивий панорамний краєвид на наше місто. І якщо у розмові зі справжнім львів’янином згадати “Високий Замок”, то у його голові зовсім не виникнуть асоціації з королями та вишуканими балами, корінний батяр згадає свій випускний, схід сонця, мозолі від парадних мештів і розлите шампанське. А ще згадає “канатну дорогу на ВЗ” і усміхнеться.

Концерти біля Довженка

Фото: lviv.com

Тільки справжні львів’яни пам’ятають, як раніше всі з’їжджалися на Сихів на круті концерти. Ще близько 10 років тому на площі біля кінотеатру імені Олександра Довженка облаштовували сцену, де з нагоди свят виступала навіть Ірина Федишин! Тільки справжні львів’яни пригадують ті часи, коли на звичайних дерев’яних лавках перед кінотеатром (бо тоді це був ще кінотеатр, а не культурний центр) продавали різноманітні повітряні кульки, “вушка” та інші аксесуари.

Львівська кава

Фото: Papigutto

Коли туристи навідуються до Львова, то перше, що вони роблять — куштують славетну львівську каву. Зате справжні львів’яни знають, що коли їх запрошують на філіжанку кави, то найчастіше тут кавою навіть не “пахне”. Кава для львів’янина — це привід для побачення з іншим львів’янином.

Річка в центрі Львова

Фото: Про Львів

А Ви бачили коли-небудь річку в центрі Львова? Ні? Хоча наше місто й не Венеція, проте корінні львів’яни знають, що річка в нас таки є. А деякі з них навіть знають, як і чим вона пахне.

Під конем”

Фото: virtual.ua

У Львові з давніх-давен існує своя платформа для зустрічей, де постійно хтось когось чекає. Тут вже відбулося багацько ділових зустрічей, перших побачень і просто зустрічей друзів. Справжнього корінного львів’янина не дивує словосполучення “під конем”, адже він знає, де це, і сам неодноразово був чиїмось “Хатіко”.

Львівська маршрутка

Фото: Типова львівська маршрутка

Страх, біль і безвихідь — це те, що відчувають гості міста Лева, коли заходять в маршрутку. Також туристів лякає вартість проїзду в громадському транспорті — 7 гривень, як уособлення семи смертних гріхів. Проте справжньому львів’янину наповнена “по вінця” маршрутка не страшна, адже він знає, що там завжди знайдеться місце ще на одну людину.

Читайте також: "7 чудес" львівської маршрутки: за що ми платимо більше. 

Вірменка” - не дівчина

Фото: akurat.com.ua

Якщо пропозиція “йдемо у Вірменку” у вас викликала здивування або навіть сором, то ви не пройшли тест на ідентичність корінного львів’янина. Адже “Вірменка” - це зовсім не дівчина, так називається кав’ярня на вулиці Вірменській у Львові.

Львівське метро

Фото: Про Львів

А ви не знали, що у Львові є метро? Так навіть окремий сайт є, де можна почитати про рух потягів львівського метро, які мають новий дизайн, і салони яких обладнані зручними та практичними сидіннями. Львівський метрополітен складається із 13 станцій,що в сукупності утворюють систему захисту від загарбників. Подейкують, що це метро можна побачити лише раз в житті.

Додамо, львів’янином не стають, ним народжуються.

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ.