Ляна Мицько - про перезавантаження культового фестивалю “Флюгери Львова”

11-12 травня у Львові відбудеться уже вісімнадцятий музичний фестиваль “Флюгери Львова”, який окрім традиційних моментів принесе мешканцям та гостям міста низку нововведень та змін.

Журналістка сайту 032.ua поспілкувалася із організаторкою події цього року, представницею культурної агенції “Лінія Втечі” Ляною Мицько та дізналася більше про цікавинки “Флюгерів” 2019.

Довідково: Ляна Мицько - львів’янка, навчалася на кафедрі теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка. Курує у місті різноманітні проекти, що пов’язані з культурою, медіа та Львовом загалом.

Ляно, для початку, розкажіть нашим читачам про культовий музичний фестиваль “Флюгери Львова”. Коли він був започаткований, хто стояв біля витоків цієї події?

Фестиваль розпочався 18 років тому, створила і придумала його “Дзиґа” на чолі з Маркіяном Іващишином. Це був міжкультурний фестиваль про співмешкання для львів’ян та їхніх гостей. У форматі етно та джазу “Флюгери” донесли цю ідею і до сьогодні. Ми ж на ній і виросли, насправді.

Хто зараз займається організацією фестивалю?

Це все ще ГО “Вірменська 35”, яка його і придумала та створювала донині. Ми ж, “Лінія Втечі”, спільно з міськими середовищами, допомагаємо з його актуалізацією, додаванням нових нот та вітрів.

Початкова мета заходу - показати мультикультурність Львова. Чи вдалося її зберегти впродовж стількох років?

Так, як вже зазначено вище. Ідея вільного місця в серці Львова, де кожен може прийти зі своїм багажем поглядів, думок, любові, цікавості заради такого спільного міжкультурного джем-сейшену. Цього року ми зміксували різну музику і різноманітні середовища, денну, нічну, ранкову програми, - і символічно, що такий пошук спільного і від’ємного заради створення великого пазлу відбувається у серці Ратуші.

Цього року “Флюгери” зазнають багатьох змін. У чому полягає “перезавантаження” фестивалю?

Ну, у першу чергу, - це відхід від лайн-апу, який часом дублювався у минулі роки. Додали барв до стилю і вигляду фестивалю. Крім афіші та візуалки, у “Флюгерів” буде змінена сцена та вигляд самого подвір’я. Ми “дотягнули” до двору ідею презентації спільнот міста, будемо робити нічну програму із шоу-кейсом від львівських електронних артистів, додаємо кольорів і стилів загалом. А ще - завели “Інсту” і “Телеграм” :).

Читайте також: "Blog 360": як команді львів'ян вдалося створити україномовний проект про подорожі

Кого з відомих виконавців зможуть почути львів’яни у 2019-му і чим зумовлений такий вибір?

З відомих - та напевно всі відомі, але то як історія з виборами - якщо всі знайомі голосують однаково, то це не означає, що цей вибір є однозначним для всіх містян. У середовищі, до якого я близька, цей лайн-ап є рідний душі.

Велика денна програма “Флюгерів” у дворику Ратуші 11 травня з 14:00 - це DJ Shon - гратиме хіп-хоп з вінілів, Derrick & Tonika - майстри драм’н’басу, Torban - новий погляд на фольк, MoonZoo - експерименти інді та електроніки, Mark Tokar Belveder Jazz Sekstet - велике джазове шоу, Zapaska - відомий казковий дует з Кам’янця-Подільського, BEDZVIN - неокласика із канадським натхненням, Kurs Valüt - втілення колд-вейву із культурним кодом Дніпра.

Своєрідною візитівкою “Флюгерів” є недільне Прокидання. Хто будитиме львів’ян цього року?

Цього року робимо тривимірне Прокидання: це буде експериментальний джаз від Mark Tokar Trio. Їхнє шоу - неймовірна нагода прокинуся під найчуттєвіший будильник з українсько-американських музикантів. А чарівним елементом цього ранку буде спів Сестер Тельнюк. Вони виконають вибрану українську та власну поезію у рок-обробці. “Вишенькою” на Прокиданні стане імпровізаційний виступ музикантів різних стилів і жанрів, організований музичною школою “Vedel”.

Приємна новина для тих, хто любить довше спати - це поява вечірки “Безсоння Флюгерів Львова”. Що це за подія і кого там можна буде почути?

Подія виникла через те, що не вся музика, яка реально репрезентує Львів, є на “Флюгерах” у денній та ранковій програмах. Ніч залишилася за кулісами разом із формаціями, які це нічне життя творять. Тому цього року нічку, замість якихось звичних “афтерів”, переносимо в Музей Ідей, що у підвалі Бернардинів. Там в одному із залів різні електронні артисти до ранку демонструватимуть свою творчість - це буде такий галицький шоу-кейс техно та сусідніх стилів 11 травня вночі: Bedroom Talks (live), Chetty Thomas (420 AM), Mike Trofimov b2b Roman Kapiy, Svarog, Lstn (Dzvin, Zavtra).

Львівський фестиваль має стати також майданчиком для культурного середовища. Про які міські спільноти зможуть дізнатися відвідувачі і чому саме вони?

Брали всіх ентузіастів - це як кола по інтересах, так і заклади, місця культуротворення. Запрошували всіх через діалог, і хто підписався - ті будуть показувати свою діяльність. Дворик Ратуші стане таким центром знайомств зі спільнотами. Тут завжди знайомилися і дізнавалися нове про місто в принципі, але зараз місце і час набудуть ще більш тактильного характеру.

Серед запрошених: арт-простір Soma. майстерня, магазин-майстерня Щось цікаве / Something interesting, майстерня-простір ЦЕХ - Цікаві Експерименти Художників, студентська галерея Це, DIY-бренди VACHOKA і Ремаркет, вініловий стенд від Вініл Клуб, книжкові полиці від Книжковий ЛЕВ, дитяча територія від Floorball club Lemberg, інсталяції від  Zelenew - лабораторія ресайклінгу, Oleksiy Konoshenko, Богдана Кухарського та інші.

***

Лінія Втечі” є культурною агенцією у Львові з травня 2009 року, що проводить у місті концерти, акції, співпрацює з мистецькими колами, переймає досвід культурних столиць Європи та популяризує культуру в місті. Із 1 січня 2019 року запрацював інтернет-зін від “Лінії Втечі”, який працює, за словами Ляни Мицько, як ресурс для інформаційного збереження та поширення того, що робить агенція у культурі міста і для фіксації тих речей, які їм подобаються у культурній сфері Львова взагалі.

Усі фото - Ірина Середа, надані Ляною Мицько спеціально для 032.ua

Читайте також: “Золоті яблука” Івони Лобан, або Як львів’янка разом з Пінзелем рятує храм у Годовиці

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав

Партнерський спецпроект
11:00, Вчора