В Україні триває реформа медицини: із 1 липня 2019 року має запрацювати програма "Безкоштовна діагностика", що передбачає можливість для пацієнтів зробити ще 12 аналізів безкоштовно, за скеруванням лікаря.
До цього моменту, безкоштовно робили лише 4 з 250 видів аналізів, потрібних для визначення правильного діагнозу - загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, визначення глюкози крові та холестерину, передає кореспондент сайту 032.ua.
За ці аналізи замість пацієнта сплачує держава. У рік на одну людину, віком від 18 до 40 років, припадає приблизно 370 гривень для обстеження, іншим віковим категоріям роблять розрахунок за іншим коефіцієнтом.
Медики наголошують, що клінічно-лабораторні аналізи – це дуже важлива частина діагностики, адже близько 70% інформації для встановлення навіть простого діагнозу надходить саме від лабораторної діагностики.
Читайте також: Рейтинг сімейних лікарів Львова
Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри інфекційних хворіб Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Олександр Зінчук зауважив, що велика частина пацієнтів – незаможні і не мають змоги оплатити високовартісні лабораторні дослідження.
"У первинний пакет входять також дослідження на вірусний гепатит, на ВІЛ та маркер гострого некрозу міокарду. І дуже важливо, що цей пакет буде розширюватися", - наголосив він.
Слід зазначити, що право на безкоштовні аналізи має той пацієнт, який вже підписав декларацію з лікарем, так само як і право скористатися програмою "Доступні ліки". Перевагою декларацій є те, що пацієнт сам обирає лікаря та заклади, де він буде обстежуватись, а на основі підписаних декларацій лікарям виплачують заробітну плату. При потребі, пацієнт у будь-який момент може змінити лікаря та медичну установу й перепідписати декларацію.
Додамо, що за попередньою інформацією МОЗ України, окрім 12 безкоштовних аналізів, за новою програмою пацієнти зможуть отримати ще 42 лікувальні й діагностичні послуги - це: мамографія та 5 видів рентгену (грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи), ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи, 6 видів УЗД ( шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози), 4 види біопсії під контролем УЗД (щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз), видалення новоутворень (м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах).
"Безкоштовна діагностика" також включатиме ендоскопічні дослідження і операції одного дня: стравоходу; шлунку; дванадцятипалої і товстої кишки; сечового міхура; трахеї і бронхів.
Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважається порушенням авторських прав