Відзначення 107-ї річниці заснування Пласту у Львові у фото

13 квітня у Львові на площі перед пам’ятником Іванові Франкові  відсвяткували 107-му річницю заснування та 30-ліття відновлення Пласту.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, цьогоріч багато пластових заходів будуть присвячені саме річниці відновлення організації: святкування Дня першої пластової присяги, пластові табори, Свято весни, Відкриття пластового року тощо.

З нагоди ювілейної дати, Пласт також створив власну радіопрограму на «UA:Українське радіо». Також з нагоди свята перед Львівською міською радою на флагштоку розмістили пластове знамено.

У рамках святкування, відзначили за розвиток духовно-культурних цінностей української молоді, вірність національній ідеї, щоденну невтомну працю й реалізацію корисних ініціатив пластуна-сеньйора Ореста Шота, пластуна-сеньйора Лева Захарчишина і пластуна-сеньйора Богдана Генегу.

Урочистості, традиційно, розпочалися літургією у церкві св. Ольги та Єлизавети. Пізніше відбулася хода та церемонія на площі біля пам’ятника Іванові Франкові, після якої пластуни попрямували до Личаківського цвинтаря для вшанування пам’яті полеглих Героїв та засновників Пласту.

"30 років тому у Львові була створена опікунська рада Пласту. Вже через рік у Львівській міській раді зареєстрували статут громадської організації Пласт. Тоді це називалось спортивно-просвітницьким товариством. Нашу ініціативну групу тоді очолив Ігор Юхновський. У той час, при певному національному піднесенні, створювалось багато організацій і не всім вдалось досягти такого масштабу та проіснувати до сьогодні. Ми, звісно, вірили в майбутнє Пласту, однак ніхто не міг передбачити результат через 30 років. Нам вдалось залишитись незалежними від політики, пережити різні турбулентні періоди разом з державою, і діяльність Пласту на основі тої методики, яку заклали засновники 107 років тому, від покоління до покоління, продовжується", — розповів пластун-сеньйор Богдан Гасюк.

Нагадаємо, із початку 1990-х років пластунська станиця у Львові розташована на вул. Шептицьких, 16; зараз також шукають приміщення для осередку Пласту в мікрорайоні Рясне. Станом на нині, у Пласті займається біля 300 дітей новацтва (діти віком від 6 до 12 років) та 1300 дітей юнацтва (віком від 12 до 16 років). Пластунів від 18 років є орієнтовно понад 200. 

Читайте також: Creative Mornings у Львові: Іван Маслюк розповів, як втілював мрії на інвалідному візку