032.ua дізнавався, як змінювався “найрозумніший” район міста, які інноваційні проекти тут реалізовують та що планують зробити впродовж 2019-го року.
Як розповів у коментарі для 032.ua депутат міської ради та керівник громадської організації «Наукова» Андрій Шевців, найбільше зусиль для розвитку району вклали у сфери освіти і культури.
“Першочергово направили зусилля в розвиток освітніх закладів, розпочали змінювати сам підхід до розвитку дітей у школах та дитсадках. Так з’явилися спеціальні кімнати (сенсорна, кімната за системою Монтессорі), де зараз використовують світові розвивальні практики. Крім того, дитсадкам закупили смарт-панелі, комп’ютерну техніку тощо, аби наймолодші мешканці мікрорайону мали можливість розвиватися”, - каже Андрій Шевців.
За його словами, увагу також зосередили на школах району, зокрема, відремонтували кабінети фізики, хімії та математики, закупили сюди сучасне обладнання для вивчення цих предметів. Також оновлюють бібліотеки, які зараз мають функціонувати як медіатеки.
“В бібліотеці на вулиці Симоненка облаштували інтерактивну карту міста, встановили комп’ютери, а також сенсорні панелі. Ця інтерактивна карта дозволяє кожному відвідувачу бібліотеки, навіть найменшому, дізнатися більше про місто: про його економіку, ресурси, там багато даних, які постійно оновлюються”, - розповідає Андрій Шевців.
Читайте також: Найоригінальніші образи на Lviv Fashion Week: 13 яскравих фото
У дитячій школі мистецтв №10 облаштували інтерактивний клас для уроків музики. Мультибордом та новими меблями обладнали також клас образотворчого мистецтва.
“У будинок дитячої та юнацької творчості, де ми облаштували шаховий кабінет, тепер приїздять з інших шкіл, аби перейняти досвід. Тут встановлена електронна шахова дошка, спеціальні столи, цифрові годинники, а також цікавий інтер’єр з використанням шахових фігур”, - каже голова ГО «Наукова».
Зі слів Андрія Шевціва, торік на території району мали відкрити дитячий клуб.
“На жаль, зробити це не вдалося, але цієї ідеї ми не покинули. Клуб, який розміститься за адресою Наукова, 29, буде дуже сучасним, з усім необхідним обладнанням для вивчення зірок: тут встановлять телескоп. Тут також розмістять трасу для будівництва і запуску автомобільних моделей, спеціальні конструктори для вивчення фізики (зокрема, електроніки), обладнання для паяння тощо. Ми уже надбудували спеціальну конструкцію, яка слугуватиме міні-обсерваторією. Також ми використаємо дах, зробивши там коворкінг просто неба”, - зауважує Андрій Шевців.
“Ще один цікавий проект, який зараз перебуває у розвитку - це STEAM Space. Раніше тут був наркологічний диспансер. Сьогодні це приміщення проходить переформатування у креативний простір з акцентом на науку, технології та інженерію. Є команда молодих людей та професійних педагогів, які розроблять спеціальний теоретичний та практичний підхід до викладання у майбутньому тут мультидисциплін”, - каже депутат.
Читайте також: На Науковій встановлять лавки з підігрівом та нові зупинки громадського транспорту. Локації
“Щодо інфраструктури та безпеки, то уже облаштовано інноваційне освітлення, LED панелі, встановлені стовпці безпеки на кільцях, нові павільйони на платформах, відеонагляд на зупинках громадського транспорту. Працюють WI-FI зони. Також плануємо встановити інтерактивні екрани, які показуватимуть температуру, вологість та іншу додаткову інформацію”, - розповідає Андрій Шевців.
Серед планів на 2019-й рік голова ГО «Наукова» виокремлює: відкриття STEAM Space, облаштування інтерактивної сцени в будинку дитячої та юнацької творчості, проведення додаткового відеонагляду на вулицях і встановлення екранів з інформацією на зупинках громадського транспорту. У планах також відкриття кінотеатру просто неба на вулиці Кульпарківській, 141.
Нагадаємо, восени 2016 року у Львові для міського експерименту - проекту «розумного району» за результатами громадського голосування відібрали мікрорайон вул. Наукова – Володимира Великого. З цього часу тут запроваджують технічні інновації та ІТ-новинки в інфраструктурі і послугах мешканцям.
Всі фото та зображення надані 032.ua Андрієм Шевцівим
*Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.