У Дрогобичі всі школи й дитсадки переводять на систему реєстрації blockchain

Із березня у загальноосвітніх школах міста Дрогобича на Львівщині дітей у перші класи реєструють лише за допомогою електронної системи blockchain.

А з квітня - на таку ж систему переведуть усі дрогобицькі дошкільні навчальні заклади, передає 032.ua із посиланням на прес-службу Дрогобицької міськради.

Нововведення впровадили з метою унеможливити будь-яке фальсифікування даних при формуванні електронних черг до закладів освіти.

За словами заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара, багато батьків скаржились на неможливість віддати свою дитину в садочок, оскільки черга постійно зміщувалась. Відтак, у місті вирішили підійти до вирішення цієї проблеми комплексно.

"Система е-реєстрації дітей, яка до цього часу функціонувала у ДНЗ, зовсім не захищала персональні дані заявника, окрім цього була недосконалою щодо прозорості черги. Відтак у всій сфері освіти ми впроваджуємо нову систему на технології blockchain, яка унеможливлює фальсифікацію даних або ж їх неконфіденційність", — зазначив Василь Качмар.

Читайте також: Як працює оплата проїзду по “Bluetooth” у електротранспорті Львова, - ІНСТРУКЦІЯ

Відтак, інші методи електронної реєстрації до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Дрогобича уже не працюватимуть.

Заступник міського голови Дрогобича також наголосив, що прийом дітей з інших міст у дрогобицькі дошкільні навчальні заклади здійснюватиметься на підставі рішення керівників тих чи інших територій повертати трансферти за надані освітні послуги мешканцям їхніх територій.

Нагадаємо, для того, щоб зареєструвати дитину у чергу в перший клас шкіл міст Дрогобича та Стебника необхідно перейти на спеціалізований е-ресурс за посиланням та виконати умови реєстрації.

Зазначимо, що схожа проблема уже два роки поспіль виникає і у Львові: кілька тисяч батьків щорічно не можуть прилаштувати дітей у дошкільні навчальні заклади через постійне зміщення електронної черги. Особливе обурення викликала електронна черга у батьків, які працюють та живуть у Львові, але не мають львівської прописки, через що і "посунулися" в списках.  У місті це питання обговорювали на громадських слуханнях, а також вирішили зобов'язати забудовників разом із багатоповерхівками споруджувати місця для навчання/тимчасового перебування дошкільнят.