Вулиці Львова: 7 раритетних світлин Городоцької

032.ua продовжує розповідати, як колись виглядали вулиці Львова. Цього разу пропонуємо до перегляду ретро-фото та історії з життя мешканців вулиці Городоцької у Львові.

Одна з найдовших вулиць Львова бере початок в центрі міста, біля Львівського оперного театру, й, пролягаючи через місцевості Богданівка та Сигнівка, закінчується дорожньою авторозв'язкою на окружній міста. Загальна протяжність Городоцької - майже 8,4 км.

Початкова ділянка вулиці від сучасної площі Торгової до розвилки з вулицею Шевченка від кінця XVI століття мала назву Святої Анни, бо закінчувалася однойменним костелом. А від 1871 року називалася Казимирівською.  

За радянських часів, у 1944-1964 роках, вулиця мала спочатку довоєнну назву, а від грудня 1944 року була перейменована на честь військового діяча радянської Росії Василя Чапаєва.

Ділянка від вулиці Залізничної до повороту на вулицю Боберського, яка ще до кінця XVIII століття називалася Краківською дорогою, потім отримала назву Ґрудецької.

У липні 1944 року три ділянки сучасної вулиці, починаючи від вулиці Шевченка й до меж міста, об'єднали в одну вулицю Городецьку, а в 1964 році до неї приєднали ще й вул. Чапаєва. Новоутворену вулицю вирішили перейменувати на вулицю 1 Травня. Від 1990 року вулиця стала називатися Городоцькою.

Ріг Городецької та площі Солярні (Городоцька і площа Кропивницького). Фото 1896 р.

Ось, як виглядав початок вулиці Городоцької у 1944-му році:

А ось ще одна світлина початкової частини теперішньої вулиці Городоцької до костелу Святої Анни. До 1964 року саме ця ділянка називалася вулицею Чапаєва:

Ще одна атмосферна світлина, датована 1962 роком, зроблена на Городоцькій:

Сучасна площа Торгова, від якої починалася перша частина Городоцької:

Фото: 1960-тих років/alex-shutyuk.livejournal.com

Початок Городоцької, 1978 рік/alex-shutyuk.livejournal.com

Нагадаємо, 032.ua продовжує серію матеріалів про історію міста Лева. Ми уже розповідали про те, як колись одягалися львів’яни, яким місто було у 90-х, якою колись була зима у Львові, про історію розвитку громадського транспорту та багато іншого.


За матеріалами alex-shutyuk.livejournal.com, wikipedia.org та photo-lviv.in.ua.