Сьогодні, 18 березня, у Львові стартували “Дні профілактики та раннього виявлення глаукоми”.
Як повідомили у прес-службі ЛМР, акція триватиме до 29 березня.
Що таке глаукома?Глаукома – це група захворювань ока, ознакою яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками — атрофія, тобто відмирання зорового нерву зі специфічними змінами поля зору. Внаслідок недуги людина не помічає об’єкти, які розташовані збоку. А коли хвороба прогресує – хворий повністю втрачає зір.
Більшість пацієнтів не знають про свій діагноз і тому звертаються за медичною допомогою до фахівців запізно. У 2018 року в рамках акції у 92 пацієнтів із 4549 було виявлено підвищений внутрішній тиск, із них 30-ом людям встановили діагноз “глаукома”.
Читайте також: Чому у Львові досі не відкрили обіцяного молодіжного центру: подробиці.
Лікування глаукомиСліпота, яка настає внаслідок глаукоми, незворотня. Якщо у пацієнта уражене одне око і його не лікували, то ризик виникнення глаукоми за 5 років на іншому оці сягає 29%. А ймовірність осліпнути через 20 років на одне око у зв’язку із недугою становить 27%, на обидва – 9%. Якщо внутрішньоочний тиск утримується на високому рівні, то сліпота розвивається через 3 роки.
Відтак, єдиним способом профілактики цієї недуги є рання діагностика.
“Єдиним простим методом діагностики глаукоми є вимірювання внутрішньоочного тиску. Це декількахвилинна і неболюча процедура. Глаукома на початковій стадії не має симптомів і відчути її неможливо. Єдиним симптомом є підвищення внутрішньоочного тиску. І якщо його не лікувати, то настає атрофія зорового нерву, і поступово — сліпота. Саме тому бодай раз на рік потрібно проходити профілактичний огляд в офтальмолога, бо при вчасному виявленні і лікуванні підвищеного очного тиску можна призупинити процес втрати зору і уникнути сліпоти”, — наголосив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.
Львів’яни можуть обстежитись в поліклініках міста у офтальмологів, вимірявши внутрішньоочний тиск. Також його можна виміряти у міському глаукомному кабінеті на базі 8-ї міської клінічної лікарні.
“Обстеження можна пройти дуже швидко і безболісно. Якщо хвороба виявлення на ранніх етапах, можна призупинити її подальше прогресування. Саме тому потрібно періодично обстежуватися в офтальмолога. Людям після 40 років — щорічно, а при захворюванні — частіше. Якщо ж у людини в роду були випадки глаукоми, є супутня патологія — цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до вазоспазмів, мігрені тощо, то вона відноситься до групи ризику і повинна бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога”, — зазначила головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я ЛМР з офтальмології Тетяна Смаль.
Читайте також: Що робити львів'янам, якщо з приватного автомобіля вкрали номерні знаки.