У понеділок, 11 березня, на сесії міської ради депутати не прийняли ухвалу “Про створення комунальної установи “Львівський міський молодіжний центр “МолоДвіж Центр. Львів”. Проект підтримало лише 26 депутатів із 52 присутніх.
Кореспондент сайту 032.ua вирішив розібратися, що планують робити далі автори проекту та чому у місті проти МолоДвіжу.
“Молодвіж Центр. Львів” - це новий сучасний простір для молодіжних громадських організацій, який функціонуватиме за системою нетворкінгу. На перших кроках свого існування молодіжний центр працюватиме у декількох напрямках:
- Реалізація ініціативи Unicef “Громади, дружні до дітей та молоді”;
- Мережування молодіжного середовища міста;
- Розвиток "соціальних ліфтів" у місті.
Оренда приміщень у центрі безкоштовна, за попереднім записом і узгодженням тематики заходу з адміністрацією.Відтак двері відкриті для всіх охочих, проте на політиці та алкогольних напоях — табу.
Щ
о кажуть творці проекту?
Як розповів у коментарі журналісту 032.ua проектний менеджер КУ “Інститут міста” Олег Малець, таке рішення депутатів безсумнівно є надзвичайно болісним для усього молодіжного середовища міста, проте організатори не збираютьсяопускати руки.
“В подальшому ми плануємо провести ряд загальноміських заходів спільно з представниками Львівської міської ради та молодіжних громадських організацій, а також студентською спільнотою, де б обговорили важливість створення даної установи, стратегію запуску, візію та місію. Опісля, спільно допрацювавши концепцію та врахувавши всі зауваження, питання створення установи буде повторно виставлено на голосування”, - розповів Олег Малець.
Одним із противників проекту “Про створення комунальної установи “Львівський міський молодіжний центр “МолоДвіж Центр. Львів” є депутат фракції ВО “Свобода” Андрій Карбовник. Він категорично висловився проти “МолоДвіжу” на сесії міськради.
Як розповів Андрій Карбовник у коментарі журналісту 032.ua, депутат виступав в першу чергу конкретно проти назви центру - “МолоДвіж Центр. Львів”.
“Слово “двіж” явно не українське. І воно асоціюється з кримінальною течією “АУЕ” (рос. - “арестантский уклад един”, - ред.), де люди пропагують ті поняття, які існують у тюрмах, таке явище досить популярне сьогодні. Якщо організатори хочуть створити щось справді корисне для молоді, то вони вибрали невідповідну назву. До того ж, в нас і так забагато комунальних підприємств. Більшість з них є дотаційними і тому недоцільно накладати на бюджет ще один вантаж. Це треба добре порахувати, а жодних розрахунків нам не представили. Я розумію, що дехто у виконавчій владі таким чином хоче взяти під контроль молодь. Але я виступав проти назви, я не можу заборонити депутатам голосувати за створення такої установи”, - пояснив свою позицію депутат Андрій Карбовник.
За словами одного з авторів проекту Олега Малеця, оскільки минулий рік був присвячений молодіжній столиці України, тоді власне і започаткували бренд "МолоДвіжу", тому зараз центру вирішили присвоїти саме цю назву.
Журналіст 032.ua вирішив поцікавитись думкою тих, для кого безпосередньо створюють цей проект. Як у коментарі розповів студентський віце-мер Львова Роман Цудний, створення такого молодіжного центру у нашому місті є прикладом реальних кроків на шляху вдосконалення молодіжної політики.
“Молодіжний центр має стати ядром цілої "екосистеми" для сприяння всебічного розвитку молодої людини. Якщо Львів заявляє про те, що він “Громада, дружня до дітей та молоді” та хоче подаватись на Європейську модіжну столицю, то саме молодіжний центр має стати початковою точкою концентрації молоді, яка готова до змін. Незважаючи на те, що депутатський корпус не затвердив рішення щодо створення молодіжного центру, ми твердо віримо у перемогу, бо все має бути МолоДвіж!”, - пояснив студентський віце-мер Львова.
Зазначимо, Роман Цудний допомагав з організацією осіннього фестивалю “Молодвіж 2018”, звідки й продублювали назву для молодіжного центру. Також студентський віце-мер брав участь у розробці стратегії роботи “МолоДвіж Центр. Львів”.
За словами Олега Малеця, ремонтні роботи в приміщенні молодіжного центру “МолоДвіж Центр. Львів”, що на вулиці Чайковського, 31, продовжуються, а рішення депутатів ніяк не вплине на відкриття нового сучасного простору для молоді.
“Питання лише в сенсах: ми творимо звичайний простір чи творимо інституцію, яка може стати рушійною силою розвитку молодіжної політики міста”, - пояснив проектний менеджер КУ “Інститут міста”.
Попередньо відкриття Львівського міського молодіжного центру “МолоДвіж Центр. Львів” планували на весну 2019 року.
Читайте також: У Львові створять Меморіальний музей Гідності.
Джерело фото: офіційна сторінка “МолоДвіжу” в Фейсбуці
Повне аба часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється і вважатиметься порушенням авторських прав.