Як у Львові відзначали річницю випуску в світ першої друкованої книги України, - ВІДЕО

Сьогодні, 15 лютого 2019 року першій друкованій на землях України книзі - “Апостолу” виповнюється 445 років.

“Апостол, або Діяння та послання апостольські” побачили світ у Львові 1574 року, видав книгу відомий друкар Іван Федорович (Федоров), - передає кореспондент сайту 032.ua.

З нагоди річниці, у львівському музеї Івана Георгія Пінзеля (пл. Митна, 2) організували тематичну виставку, яка діятиме до кінця березня.

Слід зазначити, що у фондах Музею староукраїнської книги зберігається один із примірників “Апостола”, який походить з церкви Симеона Стовпника села Лісневичі, що на Пустомитівщини.

Читайте також: У Львові бабачиха Маруся навіщувала теплу весну, - ФОТО, ВІДЕО

До музею кодекс потрапив з експедиції 1968 року. Книга містить чимало записів, що стосується історії його побутування від створення до надходження у Львівську національну галерею мистецтв ім. Б. Возницького.

На виставці у музеї Пінзеля львів’яни зможуть побачити й рукописний Апостол першої третини XVII століття, переписаний із друкованого видання 1574 року. Контекст творять богослужбові книги, об'єднані спільним походженням із церкви Симеона Стовпника, зокрема, Требник Петра Могили 1644 року та гравюри із зображенням апостолів зі стародруків XVII століття.

А для любителів сучасної техніки на виставці також передбачене окреме місце: "Апостола" оцифрували, тож він доступний усім охочим для перегляду на планшеті.

Музей працює з вівторка по п’ятницю з 10:30 до 17:00 та в суботу - неділю з 10:00 до 17:00. Вартість вхідних квитків: 30 грн - дорослі, 9 грн - дитячі.

Читайте також: ТЕСТ: який ти герой із популярної книги

Пропонуємо переглянути пряме включення з відкриття музейної виставки:

:

Додамо, що на відкритті виставки на відвідувачів чекав сюрприз: усі охочі могли подивитись на метод друку, яким створювались книги у 17 столітті та навіть спробувати відтиснути сторінки власноруч:

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважається порушенням авторських прав