Відповідно до постанови Кабміну від 23 січня 2019 року, в Україні оновили формат документа, що підтверджує успішне проходження обов’язкового технічного контролю (ОТК) транспортним засобом.
Кореспондент сайту 032.ua з’ясовував, що зміниться у цій ситуації для водіїв, чи стосуються зміни усіх категорій ТЗ та для чого взагалі потрібні нововведення.
Насамперед, слід зазначити, що оновлені паперові бланки протоколу будуть видавати з 1 травня 2019 року водіям транспортних засобів, що пройшли ОТК, разом із самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації (електрочіпом).
Як розповіли кореспонденту 032.ua у прес-службі регіонального сервісного центру МВС у Львівській області, їх видаватимуть лише певним категоріям транспортних засобів: великогабаритним і тим, що здійснюють пасажирські перевезення.
Головною новинкою є власне чіп, який потрібно буде приклеїти на внутрішню сторону лобового скла справа зверху. За його допомогою правоохоронці та експерти НДЕКЦ зможуть з відстані отримувати інформацію про транспортний засіб, зокрема, дату останнього техогляду або чи допущений ТЗ до участі в дорожньому русі.
За словами прес-секретаря Львівського сервісного центру МВС, запровадження електрочіпів також значно спростить процедуру проходження самого техогляду і зекономить час як водіям, так і експертам.
Читайте також: Львів'яни вийдуть на акцію протесту проти сміття в Грибовичах та заводу на Пластовій
Окрім цього, такий чіп вкрай складно підробити, тож і ризик фальсифікації протоколів ОТК значно знизиться.
Слід зазначити, що якщо власник транспортного засобу отримав бланк протоколу ОТК до 1 травня 2019 року (тобто до моменту, коли постанова КМУ набирає чинності), він може користуватися цим документом старого зразка до закінчення його терміну дії.
Додамо, що із травня 2017 року в Україні діє обов’язкова фотофіксація під час проведення ОТК транспортних засобів.
У Львові пройти обов’язковий технічний контроль ТЗ можна у семи місцях, що вказані на інтерактивній мапі:
Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав