До Львова завітала справжня снігова зима, та її холодна погода зовсім не є приводом відмовлятися від активного відпочинку. А навіть навпаки, зима — це пора відкриття лижного сезону і чудова можливість погасати засніженими гірськими схилами.
Для любителів активного відпочинку, лижників та сноубордистів, які не мають власного авто, сайт 032.ua підготував добірку гірськолижних курортів поблизу Львова, куди можна доїхати автобусом.
Майдан “Чарівні озера”
Тренінговий центр Майдан продовжив свою роботу 5 січня 2019 року. Сюди охоче приїжджають поціновувачі природи, адже навколишня місцевість гірськолижного курорту нагадує знамениті карпатсько-альпійські ландшафти. Цим “Чарівні озера” завдячують своєму розташуванню на перетині урочищ Майдан та Журі Яворівського національного парку.
Джерело фото: Чарівні озера
Територія тренінгового центру облаштована для катання на лижах, сноубордах та санках. Якщо у відвідувача немає власного спорядження, то тут його можна взяти на прокат. Орендовані лижі або сноуборд на весь день катання обійдуться в 150 грн. Та за прокат обов’язково потрібно залишити в заставу якийсь діючий документ (паспорт, водійські права тощо).
Читайте також: Водохреща у Львові: де стрибнути в ополонку львів’янам, - ІНТЕРАКТИВНА МАПА
Ідеально підійде Майдан для тих, хто хоче освоїти катання на лижах чи борді, адже схили тут не надто різкі. Також для зручності на території функціонує лижна школа. Індивідуальний урок за годину обійдеться в 400 грн, а для компанії 4-5 людей це коштуватиме 200 грн за той самий час.
У “Чарівних озерах” функціонує один великий витяг і аби ним скористатися, потрібно придбати абонемент. Один підйом у будні дні коштуватиме 70 грн, можна взяти абонемент на три години, тоді заплатите за всі здійснені підйоми за цей час 350 грн. А картка витягів на весь день обійдеться в 450 грн. Щодо вихідних, то ціни на підйоми дещо вищі: 1 витяг - 100 грн, абонемент на 3 год — 450 грн, а на весь день — 550 грн. При купівлі абонементної картки потрібно залишити заставу в розмірі 50 грн, та коли здаватимете картку — заставу повернуть.
Джерело ілюстрації: Чарівні озера
Неподалік комплексу розташована парковка та невелике кафе, в якому можна зігрітися та перекусити.
Коли? Щодня з 10:00 по 17:00.
Де? Львівська обл. Жовківський район село Майдан, 25 км від Львова.
Як доїхати? До ГК можна доїхати маршруткою №104, яка курсує від пр. В’ячеслава Чорновола,6 (зупинка неподалік школи №53) і до самого гірськолижного витягу. Час відправлення зі Львова: 7:05(тільки у вихідні); 9:50; 12:30; 16:10; 19:00. Графік відправлення до Львова: 8:20; 11:00; 14:00; 17:30. Вартість проїзду - в межах 30 грн.
Також можна добиратися автобусом №123, проте до самої бази "Чарівні озера" прийдеться ще йти пішки приблизно 1,5 км. Транспорт відправляється з пр. В’ячеслава Чорновола,6 (зупинка неподалік школи № 53) і вийти потрібно в селі Фійна неподалік повороту на комплекс "Чарівні озера". Час відправлення маршруту зі Львова: 8:15; 11:15; 13:50; 17:20; 20:30. Графік відправлення до Львова: 7:00; 9:45; 12:45; 15:45; 18:45. Вартість проїзду - в межах 30 грн.
Також ГК “Чарівні озера” пропонує відвідувачам свій трансфер. Проте графік попередньо потрібно узгодити із адміністрацією комплексу.
"Казкова Поляна"
Сезон катання тут розпочався 8 січня цього року. Гірськолижний курорт чудово підійде як для початківців, так і професійних спортсменів. А для новачків на території спуску функціонує лижна школа, де можна записатися на індивідуальні чи групові заняття. Навчання для однієї людини персонально за годину коштуватиме 400 грн, а якщо сформується група з 4-5 осіб — 250 грн для всіх разом.
Є можливість оренди лижного спорядження. Прокат лижів/сноуборту на цілий день коштуватиме у будні 150 грн, а у вихідні — 200 грн. Щодо спеціального одягу, то прокат шолому обійдеться в 30 грн в будні і 50 грн вихідні, а лижні штани/куртка — 150 грн незалежно від дня.
Загалом у “Казковій поляні” працює 1 великий бугіль, 2 мультиліфта та 5 трас для спусків. Також на території є дитячий та дорослий сноутюби, а неподалік облаштована парковка для автомобілів.
Щодо підйомів на бугелі, то в основний сезон 1 витяг коштуватиме 25 грн, в святковий сезон - 40 грн, а під час низького сезону підйом обійдеться всього в 10 грн. Одне використання мультиліфта коштує 10 грн. Також є послуга катання на тюбах: 1 спуск в основний сезон коштує 10 грн, у святковий 20 грн, а у низький - 5 грн.
Для цілковитого комфорту відпочинку, на території працює кафетерій, де можна перекусити, зігрітися та відпочити.
Коли? У будні з 10:00 до 19:00 і з 9:00 до 20:00 у вихідні.
Де? С. Поляна, розташований за 35 км від Львова.
Як доїхати? Щодня до "Казкової поляни" курсують автобуси від "Кінг Кросу". Вартість 50 грн. Розклад дивіться нижче:
Джерело ілюстрацій: Казкова поляна
Буковиця
На цьому гірськолижному курорті сезон відкрили ще 21 грудня 2018 року. “Буковиця” вперше запрацювала на початку 2016 року і тому є одним із найновіших комплексів України. Та попри молодий вік, сюди щосезону приїжджає багато відвідувачів.
Джерело фото: Буковиця
Територія “Буковиці” розрахована виключно на спуски лижників та сноубордистів, а катання на санках категорично заборонене — штраф 1000 грн.
Читайте також: Щедрик у виконанні львів’ян: ТОП-5 атмосферних відео
Щодо абонементів, то вартість на день у будні дні обійдеться в 480 грн та 530 грн у вихідні й святкові дні. Абонемент на пів дня коштуватиме 280 грн і 330 грн, відповідно. Також є можливість придбати абонемент на 3, 4 чи 5 днів. При купівлі абонементу потрібно залишити заставу в сумі 20 грн. Після повернення картки абонемента гроші повертають.
Витяг на підйомнику Doppelmayr коштує 20 грн, а на Multilift — 10 грн. До цього ж, на території курорту діє новітня система електронної оплати - “Bukcoin”, що дозволяє відвідувачам самостійно складати програму спусків та вільно користуватися всіма витягами за допомогою однієї картки. Таку картку можна придбати безпосередньо в комплексі “Буковиця”. Картковий абонемент можна поповнювати у будь-який зручний час, а термін її дії необмежений, тому якщо навіть не використати всі електронні гроші, це можна буде зробити впродовж наступних сезонів катання. Проте зняти готівку з такої картки не вийде.
На території “Буковиці” працює гірськолижна школа та спортивний клуб “Бориславська сніжинка”. Одна година індивідуального заняття в ній коштує 450 грн, а для дітей віком до 6 років включно діє знижка в 50 грн, тобто година коштуватиме 400 грн. Для великих груп (4-8 осіб) проводять заняття тривалістю від двох годин і це коштує 450 грн. У вартість навчання також входить ціна користування витягом. Гірськолижна школа розрахована не лише на початківців, але й на досвідчених лижників, що прагнуть покращити свої навики. Для цієї категорії учнів тренери пропонують заняття на трасі слалом-гігант, а також можлива підготовка до участі в змаганнях серед аматорів.
Якщо у відвідувача немає власного спорядження, то у ГК “Буковиця” його можна взяти на прокат на один день. У пункті прокату потенційним клієнтам запропоновано більше 300 різноманітних комплектів. Тут можна орендувати як цілий комплект, так і окремі елементи спорядження. До прикладу, укомплектований лижний/сноубордичний комплект обійдеться в 200 грн для дорослих і 150 для дітей. А якщо орендувати частинами, то лижі/сноубурд коштуватимуть 100 грн для дорослих і 80 грн для дітей; спеціальні черевики - 120 грн і 90 грн, відповідно; лижні палки - 40 грн, а шолом - 60 грн і 40 грн, відповідно.
А для зручності відвідувачів із власним спорядженням на території ГК функціонує Ski-сервіс. Тут любителям активного відпочинку допоможуть із обслуговуванням спортивного інвентаря, профілактикою ушкоджень, обробкою ковзаючої поверхні парафіном тощо.
Загалом у ГК “Буковиця” працюють 3 витяги: Doppelmayr (700 м), Multilift (180 м) та Leitner-Poma (950 м). А також є 2 схили — основний (1050 м) і дитячий (250 м).
Коли? ПН - ПТ 10:00 — 16:30 та СБ - НД 09:00 – 16:30.
Де? м. Борислав, вул. Тустановицька 185.
Як доїхати? Зі Львова потрібно спочатку доїхати в Трускавець приміським автобусом Львів - Трускавець, що відправляється із залізничного вокзалу. В середньому, маршрут курсує 2 год і вартість коливається від 83 до 97 грн. А вже з Трускавця їздить безкоштовний трансфер до ГК “Буковиця”. Розклад нижче:
У суботу та неділю також можна зі Львова дістатися Дрогобича і тоді звідти — безкоштовним трансфером до ГК “Буковиця”. Розклад нижче:
Джерело ілюстрацій: Буковиця
Автор матеріалу: Уляна Ситник.
ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ