29 листопада у Бродівській районній раді відбулась позачергова сесія, де було ухвалено важливе екологічне рішення щодо заборони розміщення хутрових ферм у районі.
Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.
Своє рішення бродівські депутати аргументували масовими зверненнями членів територіальних громад Язлівчицької, Лешнівської, Шнирівської та інших сільських рад, на території яких данський інвестор мав намір збудувати великий комплекс хутрових ферм.
Бродівська районна рада визнала розміщення на території району промислових потужностей із утримання і вирощування хутрових звірів - неприпустимим і таким, що суперечить спільним інтересам територіальних громад.
Читайте також: Львівські перевізники заявили, що возитимуть пенсіонерів безкоштовно при вартості проїзду 8 гривень
Сільським, селищним та міській радам району рекомендували накласти мораторій (заборону) на ухвалення рішення щодо затвердження та видачі дозвільних документів на відведення землі, проектування, розміщення хутрових ферм.
Як розповів у коментарі для 032.ua координатор кампанії “ХутроOFF”, співзасновник ГО "Єдина Планета" Павло Вишебаба, Бродівська районна рада прийняла зважене та правильне рішення на користь громади, яке має велике значення і для всієї України.
“Депутати Бродівської райради розглянули проекти, які були подані інвестором, а насправді - данським бізнесменом до Мінприроди. Згідно з проектами, не передбачена переробка відходів з хутрових ферм. У Бродівському районі планувалося відкриття трьох таких ферм на 250 - 300 тисяч голів кожна, які продукують по 15 тонн відходів щороку”, - пояснив Павло Вишебаба.
Зоозахисник наголосив, що навіть хутрові ферми на 10 тисяч норок, які діють в Україні не справляються з переробкою відходів, то що говорити за масштабний комплекс. Тим паче, що за словами координатора кампанії “ХутроOFF”, у поданому інвестором проекті не передбачено місця для зберігання таких відходів.
Читайте також: У Львові діятиме музей Митрополита Андрея Шептицького
“Рішення Бродівської райради має велике значення для всієї України, тому що побудова цього хутрового комплексу з трьох ферм збільшила би обсяг виробництва хутра в Україні у 2,5 рази”, - зазначив Павло Вишебаба.
Слід зазначити, що хутрові ферми уже заборонені у 13 європейських країнах, ще у низці країн триває процес заборони. Тож не дивно, що власники цього бізнесу шукають інших місць для його ведення.
Норкові ферми можуть заборонити і на державному рівні. Зараз екоактивісти з кампанії “ХутроOFF” спільно з народними депутатами України напрацьовують проект, який планують за кілька місяців подати на розгляд у Верховну Раду. Кажуть, що вносять останні правки, але не хочуть спішити з поданням, щоби передбачити усі моменти.
“Це дозволить заборонити хутряні ферми і ми не будемо “винаходити велосипед”. Ми просто переймаємо цивілізований європейський досвід по забороні небезпечного для довкілля та здоров’я мешканців, неетичного бізнесу”, - резюмував Павло Вишебаба.
Нагадаємо, наприкінці жовтня на Бродівщині відбулись громадські слухання щодо будівництва наймасштабнішої норкової ферми в Україні - у селах Лешнів та Язлівчик Бродівського району Львівщини, де місцеві мешканці висловились категорично проти їх спорудження.