Як у Львові вшановуватимуть річницю Голодомору, - ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

24 листопада у Львові та інших містах України відбудеться щорічний національний День пам’яті жертв Голодоморів.

Кореспондент сайту 032.ua зібрав інформацію про основні заходи, приурочені до цього Дня, які відбудуться у місті Львові.

Акція "Сопричастя"


На знак духовної єдності з поколіннями українців, які постраждали в часи терору, членство Спілки Української Молоді (СУМ) в Україні організовує акцію "Сопричастя" до 85-х роковин Голодомору 1932 - 1933 років. Учасникам пропонують упродовж 33 годин пройти добровільний піст, а по завершенню, 24 листопада о 16:00 долучитися до спільної молитви за упокій душі невинно вбитих та померлих від голоду.

Коли? 23 листопада 7:00 - 24 листопада 16:00.

Де? У будь-якому місці.

Скільки? Безкоштовно

Панахида та покладання квітів

Офіційне вшанування пам’яті жертв Голодомору розпочнеться із панахиди у всіх храмах Львова та області. У другій половині дня біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудуться жалобні заходи.

О 15:30 стартує екуменічна панахида за жертвами трьох Голодоморів (1921 - 1922, 1932 - 1933 та 1946 - 1947 років).

О 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання та церковний передзвін у пам’ять про мільйони невинно убієнних українців.

О 17:20  відбудеться покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій на проспекті Чорновола, а також до пам’ятної дошки жертвам комуністичного терору, які загинули від голоду в 1946-47 роках на Підзамче.

Коли? 24 листопада 15:30 - 17:30.

Де? Проспект Свободи, проспект Чорновола.

Скільки? Безкоштовно.

“Хліб життя”

З ініціативи української письменниці Оксани Думанської до річниці Голодомору 1932 - 1933 років у Львові відбудеться зустріч небайдужих. До обласної бібліотеки прийдуть запрошені гості - Ірина Жмурко, Ілона Вовк, Роман Жубрида, Олена Лотоцька, Марія Майкут, Олександра Палагіцька, Ірина Смага, Леся Шкап’як та Олена Крилова, аби поділитися хлібом, випеченим за особливим рецептом та долучитися до всеукраїнського спомину цієї трагічної сторінки історії.

Коли? 24 листопада 15:00.

Де? Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука, пл. Ринок, 9.

Скільки? Безкоштовно.

Вистава “Зерносховище”

Культовий режисер Андрій Приходько пропонує вшанувати пам’ять жертв Голодомору переглядом вистави “Зерносховище”. Ця постановка є однією з перших спроб сучасного театру поговорити про цю болючу подію української історії. П’єса була створена українською драматургинею Наталією Ворожбит на замовлення Королівського Шекспірівського театру.

Коли? 24 листопада 18:00.

Де? Перший театр, вул. Гнатюка, 11.

Скільки? 60 - 100 грн.

Акція “Запали свічку пам’яті”

Традиційно Львівщина долучиться до загальноукраїнської акції “Запали свічку пам’яті”. Лампадки запалюватимуть біля пам’ятника Тарасові Шевченку, а тих мешканців області, які не матимуть змоги прийти у центр міста, закликають запалити свічку пам’яті у своїх оселях та вшанувати закатованих голодом українців.

Коли? 24 листопада 16:00.

Де? У помешканнях небайдужих українців.

Скільки? Безкоштовно.

Хресна дорога

Представники Собору св. Юра закликають львів’ян долучитися у неділю, 25 листопада, до молитви за душі мільйонів українців, що померли у роки Голодоморів.

Коли? 25 листопада 16:00.

Де? Високий Замок, біля джерела.

Скільки? Безкоштовно.

Частування супом з шишок та листя

Аби львів'яни та гості міста змогли хоча б частково відчути масштаб трагедії 1932 - 1933 років, їм запропонують скуштувати найгіршого у світі супу - з шишок та листя, який допоміг багатьом українцям вижити в голодні роки. Акція-перформанс "Вуличний ресторан "Непораховані з 1932" відбудеться з ініціативи Української академії лідерства.

Коли? 24 листопада о 15:00.

Де? Площа Ринок, біля центрального входу в Ратушу.

Скільки? Інформація уточнюється.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав