Булінг школяра у львівському ліцеї: що відомо про ситуацію

Минулого тижня соцмережі сколихнула інформація про  те, що у одній зі шкіл міста Львова вчителька усіляко принижує учня 4-го класу. Про це повідомив батько школяра та оприлюднив кілька записів своєї розмови з педагогічними працівниками ліцею №2. Згодом у ситуацію втрутилось міське управління освіти.

Сайт 032.ua вирішив з’ясувати, чи справді булінг мав місце у стінах школи та якою буде подальша реакція освітян.

У чому проблема?

Олександр Тарасюк, батько постраждалого учня 4-го класу львівського ліцею №2 розповів у соцмережах, що класний керівник дитини принижує його сина і по факту, займається булінгом.

“22 жовтня мій син повернувся зі школи пригнічений та розповів, що класний керівник повідомила на уроці, що після осінніх канікул весь клас поїде на екскурсію до обсерваторії і попросила підняти руку, хто хоче поїхати. Всі учні класу підняли руки, мій син в тому числі. Після цього вчителька зауважила при всіх дітях, що “Дмитро не поїде, тому що він ригає”, - повідомив батько.

Наступного дня чоловік прийшов до школи вияснити ситуацію та почув від педагога, що дитина не може поїхати на екскурсію, бо він “хворий” і “ніхто не буде прибирати ригачку”. Ці слова базувалися на тому, що в попередній поїздці дитину знудило, а не на висновках лікарів.


“Цей прикрий інцидент стався ще минулого навчального року, коли клас вперше за три навчальні роки поїхав на екскурсію. Впродовж поїздки я телефонував вчительці, щоб поцікавитися, як проходить поїздка, чи все добре. Вчителька відповідала, що все добре”, - додав Олександр.

За словами батька школяра, під час одного з уроків класний керівник підняла перед усім класом хлопчика та наголосила, що він з класом нікуди не поїде, бо “обригав увесь автобус в попередній поїздці”, потім наголошувала ще кілька разів перед учнями на “непереносимості” поїздки дитиною. Після цього з четвертокласником інші школярі відмовлялися ставати в пару та гратися.

Читайте також: Львів’янка Наталя Морквич стала чемпіонкою на етапі Кубку світу з фехтування на візках

“Мушу зауважити, що моя дитина відзначається досить міцним здоров’ям і жоден лікар ніколи не ставив подібних діагнозів. Окрім того, мій син вихований, завжди з повагою ставиться до оточуючих та відмінно навчається, за що отримав після третього класу похвальний лист. Також він постійно займається спортом, багато читає, відвідує гуртки різноманітного спрямування, часто подорожує з сім’єю, має багато друзів… Але через неетичну та непедагогічну поведінку класного керівника та її моральний тиск, син почав почуватися невпевнено в колі однолітків, став замикатися в собі та часто боїться розказувати про прикрі ситуації, які почали виникати в школі”, - наголосив батько.

Оскільки батьки хлопчика вважають таку поведінку й ставлення педагогічного працівника неприпустимим, звернулися з відповідною заявою до районного відділу освіти. Зі слів Олександра Тарасюка, після цього на них почала тиснути школа з вимогою забрати заяву, а батьківський комітет готує заяву в поліцію на батька учня.

Що кажуть в управлінні освіти?

Як розповіла у коментарі для 032.ua начальниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик, батько хлопчика подав заяву до відділів освіти Галицького та Франківського районів.

В управлінні створили комісію для розгляду питання і з’ясування обставин, до складу якої увійшли: спеціалісти відділу освіти, юрисконсульт, керівник методичного об’єднання практичних психологів ЗЗСО Франківського району.

За словами Зоряни Довганик, члени комісії взяли пояснення у керівника класу, заступників директора, шкільного психолога та соціального педагога. Уже сьогодні, 12 листопада, комісія повинна завершити свою роботу, і цього тижня стануть відомі висновки щодо ситуації.

Читайте також: У Львові відбудуться консультації з громадськістю щодо правил набору дітей у ДНЗ

“Ми можемо зробити висновки тільки після того, як вивчимо ситуацію. Подальші дії будуть залежати від висновків комісії”, - додала Зоряна Довганик.

Разом з тим, зі слів посадовця, щодо тиску зі сторони школи після поданої заяви, батько школяра в управління не звертався.

Що кажуть в школі?

Кореспондент сайту 032.ua намагався отримати коментар у директора львівського ліцею №2 щодо цієї ситуації. У п’ятницю, 9 листопада, очільника навчального закладу не виявилось на робочому місці, а вже у понеділок, 12 листопада, за номером телефону в приймальні директора кинули слухавку.

Чому булінг є проблемою?

Слід зазначити, що публічне приниження школяра перед усім класом є різновидом булінгу, або цькування дитини, та визнане адміністративним порушенням на законодавчому рівні.

Нагадаємо, що 2 жовтня у Верховній Раді України прийняли в першому читанні законопроект №8584, який стосується протидії булінгу.  Проект закону передбачає накладення штрафу у розмірі від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за свідоме цькування дитини.

Читайте також: Вокалістка гурту “Troye Zillia” - про пісню зі звуками космосу, концерт у темряві та попит на сучасну бандуру

Приховування випадків булінгу у навчальних закладах також буде каратися штрафами, у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додамо, що за даними Головного територіального управління юстиції у Львівській області, булери є майже в кожному класі львівських шкіл.

Повне або часткове копіювання чи відтворення матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав