9 листопада виконавчий комітет Львівської міськради підтримав рішення про обмеження комерційного використання пакетів з пластику.
Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.
Відтак, приватним підприємцям, власникам торгових точок, магазинів, супермаркетів рекомендуватимуть пропонувати покупцям альтернативу у вигляді паперових пакетів чи багаторазових торбин.
Як розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, цьому рішенню передувала прийнята минулого року стратегія “Нуль відходів” (“Zero waste”), яка передбачає мінімізацію відходів.
“Пластикові відходи становлять 13% від загальної маси. Це - поліетиленові пакети, одноразові горнята і посуд, які несуть велику шкоду довкіллю, адже розкладаються 400 - 450 років”, - пояснив Андрій Москаленко.
Читайте також: Ініціативні львів'яни збирають кошти на реалізацію екопроекту для школярів
Зі слів посадовця, представники ЛМР уже провели низку бесід із власниками львівських супермаркетів, і частина з них уже пропонує на касі альтернативу поліетиленовим пакетам.
“Завданні, які ми ставимо: добровільний перехід, стимулювання підприємців ставити альтернативні пакети чи торбинки на видиме місце; визначити всю номенклатуру, що в супермаркетах можна замінити і будемо пропонувати їм альтернативу. Окрім того, це дасть поштовх громадським ініціативам пропонувати продукцію замість пластикових пакетів”, - додав Андрій Москаленко.
У Львові також планують розробити програму лояльності, щоби заохочувати споживачів використовувати багаторазову тару; здійснювати інформаційно-просвітницьку роботу в школах і дошкільних навчальних закладах щодо негативного впливу на довкілля.
У перспективі, ці зміни стосуватимуться не лише супермаркетів, але й магазинів та ринків. Економічну логістику узгоджуватимуть з представниками міськради.
“Рішення, яке ми сьогодні прийняли, уже вступає в дію. Це стандарт, до якого ми переходимо”, - резюмував Андрій Москаленко.
Нагадаємо, про шкоду використання поліетиленових пакетів у Львові говорили вже давно. Зокрема, у березні цього року пропонували оподатковувати їх використання та впровадити обов’язкову альтернативу для них у торгових мережах. Наприкінці жовтня на Львівщині у місті Славську почали програму відмови від поліетиленових пакетів.