Протягом 5 років у Львові хочуть створити мережу вигульних зон та майданчиків для собак.
Фото з соцмереж
Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.uа.
Читайте також: Трьом мешканцям Львівщини загрожує до 6 місяців арешту за неявку у військкомат
Плани з організації цілої мережі вигульних зон та майданчиків для собак впродовж 5 років хоче реалізувати львівське комунальне підприємство «Лев».
«Ми працюємо над тим, щоб власникам тварин у нашому місті було комфортно вийти погуляти, тож розпрацювали стратегію будівництва вигульних майданчиків. Таких зон буде 75, і впродовж найближчих 5 років плануємо їх реалізувати. Ми об’їздили кожен район, обійшли всі парки, поспілкувалися з громадою міста, зробили опитування у соцмережах, і зараз вже є перші 75 локацій, які будемо реалізовувати. Це буде перша в Україні інфраструктура культурного вигулу тварин", — розповіла директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак.
Згідно з офіційними даними, львів'яни утримують понад 40 тисяч господарських собак. Кожного ранку та вечора тварин виводять на вулицю для прогулянки та справляння природних потреб, проте, в місті облаштовано лише дві спеціальні вигульні зони, яких критично мало.
«Львів — перше місто в Україні, яке уже розробило стратегію комфортного вигулу собак, прибирання за ними та безпеки мешканців. Упродовж наступних 5 років у місті буде облаштовано 75 вигульних майданчиків, один із них — поряд з ЛКП "Лев". Його метою буде, в тому числі, ще й соціалізація чотирилапих», — додає Оксана Кошак.
«Унікальність підходу, який ми пропонуємо, полягає в тому, що зони для вигулу будуть трьох типів. Перша — прогулянкова зона, де можна гуляти із собакою на повідку. Вона буде обладнана станціями для прибирання. Це будь-які зелені зони Львова: алеї, невеличкі сквери, де неможливо облаштувати повноцінний майданчик, але, щоб люди мали право там прогулятися зі своїм улюбленцем, воно буде ознаковане як прогулянковий маршрут.
Другий тип — це майданчики для вигулу невеликої площі — від 900 м кв, здебільшого в кварталах зі щільною забудовою — житлових масивах, де місця не так багато. Але площа від 900 метрів вже дозволить нам зробити дві секції — для цуциків і великих собак, щоб всім було комфортно.
І третя категорія — це великі тренувально-вигульні майданчики. Здебільшого вони будуть розміщені в парках. Рекомендована площа — від 4000 м кв, тобто це вже будуть справжні великі зони, де можна буде і бігати, і бавитись, і тренуватись.
Також ми плануємо зробити сенсорний сад — це унікальне для України поняття, місце, де собаки отримують не лише фізичне навантаження, але й можливість працювати над своїми фобіями, страхами, отримувати інтелектуальні завдання, тобто це спеціально облаштована зона, де є і різні для тактильних відчуттів поверхні, і різні рослини, у тому числі — лікарські. Там буде простіше адаптувати та соціалізувати собак з вулиці, які в стані стресу потрапляють на ЛКП «Лев»", — розповіла координаторка ініціативи Dog-Friendly City Ольга Кирилович.
Читайте також: З'явились фото з місця ДТП на Львівщині, де внаслідок лобового зіткнення легковиків постраждали п'ятеро людей
Нагадаємо, цього року ЛКП “Лев” заявило про розширення спектру послуг. Окрім цілодобової роботи та медичних послуг для тварин, анонсували плани з облаштування міського крематорію та колумбарію (сховища урн після кремації) і цвинтаря для тварин.
Додамо, цими вихідними із Львівського комунального підприємства «Лев» поїхав у родину 2000-й хвостатий підопічний.