У Львові з’явиться крематорій для тварин: подробиці

12 жовтня виконком Львівської міськради надав ЛКП “Лев” функцій замовника на закупівлю та встановлення модульного комплексу для утилізації біологічних та медичних відходів. Таким чином у місті з’явиться піч для спалювання рештків померлих тварин.

Як розповіла у коментарі для 032.ua директорка ЛКП “Лев” Оксана Кошак, провести необхідні тендерні процедури й придбати крематор (піч для спалювання) сподіваються вже цього року, а ось запрацює установка з початку 2019 року.

“У нашому місті є велика проблема з тим, що люди не мають куди здати трупи померлих тварин на утилізацію, щоб це було на певному рівні і отримати задовільний сервіс. Львів’яни здають рештки тварин до нас на підприємство, ми потім завозимо їх на “Укрветсанзавод” у Жовкву”, - пояснила Оксана Кошак.

Читайте також: У Львові стартувало Національне свято шоколаду, - ВІДЕО

Не усіх люблячих господарів це влаштовує, тому вони хоронять тварин у лісопосадках, парках, на території Львова, а це призводить до неналежного санітарного стану.

Зі слів директорки ЛКП “Лев”, на придбання устаткування із природоохоронного фонду виділили 1 мільйон гривень. Відтак, зараз треба його купити і визначитись з місцем установки.

“На території ЛКП “Лев”, станом на нині, цього не можна зробити, тому що поруч є житлова забудова, від якої має бути відстань 300 метрів. В ідеалі, вона має бути встановлена на вулиці Шевченка, 366а, де планують зробити притулок для тварин.  Але оскільки там ще нічого не оснащено і є важкі під’їзні шляхи, ми шукаємо місце, де тимчасово буде розміщено крематор”, - зауважила Оксана Кошак.

Читайте також: Біля кінотеатру Довженка на Сихові облаштують новий громадський простір, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

Процедуру спалювання здійснюватимуть працівники ЛКП “Лев”. Послугою зможуть скористатись: мешканці Львова, у яких померли улюбленці, комунальні працівники (ЛКП “Лев” виконує функцію з підбору трупів безпритульних тварин на вулицях міста), медичні заклади (спалювання відходів після хірургічних втручань також є проблемою Львова). На підприємстві розглядають варіант співпраці з ресторанами й іншими установами, де є відходи від виробництва, які не можна просто викинути в смітник.

Нагадаємо, цього року ЛКП “Лев” заявило про розширення спектру послуг. Окрім цілодобової роботи та медичних послуг для тварин, анонсували плани з облаштування міського крематорію та колумбарію (сховища урн після кремації) і цвинтаря для тварин. Раніше у Львові реєстрували електронну петицію з відповідною пропозицією.

Читайте також: У Львові дали “зелене світло” забудові на Чорновола

Додамо, що будівництво притулку для тварин із крематорієм в Рясному планувалося ще з 2013 року. За підрахунками, зробленими 5 років тому, вартість будівництва становитиме 50 млн грн. У комплексі установи обіцяли встановити 500 вольєрів для собак і 100 для котів.

Зазначимо, що створення притулку для тварин на вулиці Шевченка, було однією з вимог учасників Маршу за права тварин, який пройшов Львовом у вересні 2018 року.

Партнерський спецпроект
11:00, Сьогодні