На території парку “700-річчя Львова” незаконно почали будівництво, - львів'яни

18 вересня об 11:00 у парку "700-річчя Львова" відбудеться виїзний брифінг "Наступ на львівські парки: забудовники добралися до зелених зон міста".

Як повідомили 032.ua організатори події, на території парку незаконно почали будувати 4 котеджні будинки на 2 поверхи кожен. Котеджі зводять майже впритул біля електричної підстанції, а з іншого боку влаштували дорогу для завезення будівельних матеріалів.

"Якщо у 2011 році територія парку “700-річчя Львова” складала трохи більше 21 га, то з 2015-го межі було зменшено на 0,8 га. Але у чиїй власності зараз 800 соток землі - не відомо. Підозрюємо, що у приватній власності. Бо забудови, які почали будуватися, виходять за межі червоних ліній і захоплюють частину парку. Найгірше, що питання забудови парку не закінчиться на цих 4-х котеджах. І серед зеленої зони можуть “вирости” нові будинки", - вважає мешканка вулиці П. Шеремети, Ірина Стахура.

Читайте також: “Або порушуйте принципи, або живіть за принципами і будете голодні”, - Вакарчук на конференції YES

Зі слів організаторі брифінгу, хоч необхідних документів для будівництва житлових приміщень забудовник ще не має, майбутні елітні котеджі серед парку вже продаються на сайті нерухомості. Вартість одного будинку на три кімнати - трохи більше 7 мільйонів гривень.

“Для того, щоб звести будівництво, все повинно відповідати державним будівельним нормам. Йдеться і за фундамент, і за насипи, і за межі червоних ліній, і за охоронні зони парку. Бо наслідки можуть бути різними: підтоплення сусідніх будинків, просідання землі, надзвичайні ситуації. У нашому випадку ми бачимо, що будівництво вже розпочали, а відповідних дозвільних документів досі немає. Очевидно, планують ще зробити сталий заїзд до цих забудов”, - пояснив правозахисник, Юрій Танасійчук.

Учасниками брифінгу будуть: мешканка вул. Шеремети Ірина Стахура, депутат ЛМР Тарас Чолій, правозахисник Юрій Танасійчук, запрошені представники Шевченківської райадміністрації та ДАБІ.

Основні питання, на які львів'яни намагаються отримати відповідь - чи законне будівництво по вул. Шеремети, 21; чи може воно продовжуватися, якщо немає дозвільних документів, і чи прорахували усі наслідки, до яких це будівництво може призвести.