Нещодавно на сайті електронних петицій 13-річний львів’янин наголосив на потребі створення майданчику для паркуру (фізичної дисципліни, що полягає у подоланні перешкод) у місті.
Сайт 032.ua вирішив детальніше дізнатися про те, чи є у Львові прихильники цього виду спорту (трейсери) та що потрібно для облаштування паркур-майданчика. Для цього ми поспілкувалися зі засновником команди “LvivMotion” Ярославом Ільчишином, який займається паркуром уже 14 років поспіль та неофіційно вважається першим трейсером у Львові.
(На фото - елемент паркуру, google.com)
Як розповів Ярослав Ільчишин у коментарі для 032.ua, станом на нині у Львові є дві школи, що займаються паркуром - це “LvivMotion” (до 2011 - “Творці руху”) - одна з перших шкіл паркуру в Україні, яка функціонує на Погулянці, а також - школа на Білогорщі, заснована учнями Ярослава.
“Львів - це мільйонне місто, тож без сумніву, вже давно є необхідність створення спеціалізованого відкритого майданчика універсального зразка, де можна поєднати і воркаут (Street workout), і калістеніку, і паркур. Будь-хто бажаючий міг би туди приходити і займатися”, - вважає Ярослав Ільчишин.
Читайте також: “Пошлая Молли”: Львів планує прийняти чергових гастролерів по Росії
На думку головного трейсера Львова, було би добре облаштувати паркур-майданчик на Знесінні та у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. При цьому, ініціатива має йти не лише від людей, які займаються паркуром, але й від міської влади, яка би пропонувала місце під облаштування майданчика.
“Дуже доречно було би зробити паркур-майданчик біля Порохової вежі, де є цілий комплекс: будують скейт-парк, є майданчик з турніками (ми там регулярно займаємось з хлопцями) та два баскетбольних майданчика. Оскільки баскетболом завжди займаються лише на одному, інший можна би було переоблаштувати”, - зазначив Ярослав Ільчишин.
(На фото: жіночий паркур, google.com)
З його слів, на паркур-майданчику найважливішими елементами є перешкоди - “штучні джунглі”. Це може бути імітація гімнастичних коней, турніків, урбан-джунглі.
“Є маса варіацій, як це можна скомпонувати - усе залежить від бюджету, площі та категорії майданчика. В основному, це металеві конструкції, які переплітаються з бетонними конструкціями. Але якщо є дитяча категорія, бажано, щоби на майданчику було антитравматичне покриття - м’яке, прорезинене або пісок чи маленькі камінці. Якщо ж їх немає, то у дітей можуть бути травми”, - поділився трейсер.
Читайте також: Куди піти у Львові з 20 по 24 серпня: 8 цікавих подій
Ярослав Ільчишин також наголосив, що є варіанти паркур-парків у Шотландії або Швеції, які зроблені з використанням природніх перешкод - це дерев’яні конструкції та каміння, по якому можна стрибати.
“Якось ми з хлопцями зробили експеримент: на дитячому майданчику біля Порохової вежі повісили на арці два гімнастичних кільця. За 10 хвилин зібралась черга з дітей, чоловік 10 - 15, які хотіли повисіти й попідтягуватися на тих кільцях. Паркур-майданчик - це Клондайк, і Міністерство молоді та спорту чи Львівська міська рада навіть не знають, наскільки це місце було би популярне”, - вважає Ярослав Ільчишин.
Вартість таких майданчиків дуже різна і, знову ж таки, коливається від цілей, площі та категорії проекту. За словами головного трейсера Львова, у Польщі є досвід створення таких майданчиків при мінімальному бюджеті - 15 тисяч злотих (приблизно, 100 тисяч гривень).
(Паркур на природі, фото: google.com)
За ці гроші можна облаштувати міні-паркур-парк зі всіма умовами та основними елементами. В Україні це навіть би вийшло дешевше, переконаний Ярослав Ільчишин, тому що складові майданчика - метал, цемент коштують у нас менше.
Нагадаємо, що у 2016 році у Львові висували ідею створення паркур-майданчика у Парку культури та відпочинку. З такою пропозицією до керівництва Парку звернулись ініціативні львів’яни: уже був розроблений проект, узгоджений з адміністрацією, але через відсутність фінансування, його не реалізували. За планом, його мали розташувати неподалік від мотузкового парку, що є у Парку культури.
Читайте також: Події у Львові на День Незалежності України 2018, які варто відвідати. ПРОГРАМА
Як розповіли кореспонденту 032.ua у прес-службі Львівської міськради, наразі місто не планує створювати паркур-майданчики. Натомість зосередились на класичних спортивних майданчиках, облаштовують скейт-майданчик на вул. Винниченка.
Додамо, що команда “LvivMotion” - відкрита для усіх, хто має бажання спробувати свої сили в паркурі. Упродовж останніх 7 років львівські трейсери є активними учасниками різноманітних фестивалів та спортивних заходів, популяризують здоровий спосіб життя власним прикладом. Нижче пропонуємо подивитися, що таке мистецтво паркуру на відео та фото від команди “LvivMotion”.