14-го серпня у Львові померла 4-річна дівчинка, яку за три дні до смерті вкусила гадюка під час відпочинку в Карпатах. Дитину того ж дня госпіталізували до Сколівської лікарні, де вона отримала домедичну допомогу, а згодом бригадою швидкої допомоги направили до Чорнобильської лікарні у Львові.
Медики два дні боролися за її життя, однак так і не змогли її врятувати
Як розповіла кореспонденту 032.ua заступник головного лікаря Західноукраїнського дитячого медцентру Олена Козлова, щорічно з настанням літа, в медичних установах області та міста зростає кількість пацієнтів, які постраждали від укусу змій. Лікар зауважує, що тепер гадюк можна зустріти не тільки на відкритій природі, але й навіть на території великих міст.
«Змії полюбляють бути берегах річок та озер. Однак тепер, через діяльність людини, змій можна зустріти навіть на території великих міст, особливо там, де є звалище побутових, будівельних чи інших відходів», - розповідає Козлова.
За словами лікаря, неприємної зустрічі зі зміями, насправді, можна уникнути, якщо дотримуватися простих правил, а саме:
- якщо ви вирішили йти на прогулянку в ліс, в гори чи просто на природу, обов’язково взувайте високе, гумове чи шкіряне взуття. Змії найчастіше кусають людей в ноги, а правильно підібране взуття може врятувати вас від неприємностей.
- мандрувати в лісах чи в горах потрібно з палицею. Гадюки бояться шарудіння по траві чи кущах, тому втечуть одразу, як відчують небезпеку.
- варто пам’ятати, що звичайна гадюка дуже схожа на вужа. Ні в якому разі не потрібно ризикувати та брати вужів у руки. Гадюка ніколи не нападе на людину першою. Аби спровокувати напад, на змію потрібно наступити або просто зачепити.